CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Tutoriál k programu Deníkcl6

Kategorie: Všechny články, Klubové akce a činnosti, Technika
Tutoriál k programu Deníkcl6

Opakování je matka moudrosti.

Převedl jsem staré PowerPoin prezentace na video.

 

Aktualizace oproti prezentaci:

Poslední verze 6.62, je z roku 2009, podpora programu byla ukončena.

Prezentace byly vytvořeny v roce 2007, takže odkazy už nejsou aktuální.

Stahuj - https://drive.cbdx.cz/download/denikcl6/

Neinstaluj do složky Program Files! Vytvoř si novou složku na disku C: nebo instaluj na jiný disk.

 

 

Ať se práce s programem Deníkcl6 daří....73

Fousáč Vinice Plzeň CL-51

 

 

Komentáře

postPřidat komentář
Expedice Žába
odpovědět citovat
Ahoj, vždycky když vypnu PC tak si uvědomím, že jsem zapomněl vám něco zásadního sdělit. Týká se to toho LOGBOOKU!
Vše co zapíšete v deníku v aplikaci LOGBOOK vidí Apache Znojmo, jako autor programu.
Fousáč chtěl zkusit přenos dat z tohoto programu do CL6 a tak mne požádal abych udělal nějaký deník a to co vyleze mu poslal. To jsem udělal, tedy deník ale celý byl jen vymyšlená spojení. Volačky i QTH byly z Apacheho databáze ale spojení nikdy neproběhla. No a co následovalo. Přišel mi od Apacheho email zda to s těmi deníky (byly dva) myslím vážně? Že mu ta spojení připadají nesmyslná. Poslal mi i mapky, které Logbook umí vytvořit.
Takže pokud zde vytvoříte deník třeba do toho EBH či PE33 vidí to další osoba! Tak asi tak ... 8 Jest-li se jedná o zveřejnění či ne, posuďte sami!
Tomáš Sruby CL-81
citovat
při nejmejším GDPR :-D
Vláďa Tři Dvory CL-78
odpovědět citovat
Užitečný článek, zvlášť pro odpůrce používání deníku CL6. Ještě by stálo za upozornění, že současná verze 6.62 už nemá v horní liště položku "Pomocné_Funkce", principy nastavování zůstaly stejné jen jsou sdružené jinde.
Podklady pro videa jsou stále dostupné ke stažení tady na webu. Na úvodní stránce úplně dole v položce Návody, Deník_CL6 - zazipované soubory velikostí 3,45, 4,5 a 3,3 MB. Jsou to prezentační soubory do PowerPointu ale jsou spustitelné i ve svobodném multiplatformním kancelářském balíku LibreOffice.
Expedice Žába
citovat
Ahoj, konkurenční deník pro zápis se jmenuje Logbook. Viz: https://www.cbpmr.info/logbook/ Existuje ve verzi TRIAL, která je bezplatná jen časově omezená a pak je verze placená (roční předplatné je 250 Kč) kde je mnoho funkcí navíc. Pochází z dílny Apacheho Znojmo. Popis celé aplikace je zde: http://www.cbpmr.cz/webova-online-aplikace-logbook-217.html Tak porovnávejte. Honza, 73.
Vláďa Tři Dvory CL-78
citovat
Nějak mi uniká proč bych měl zkoušet nějakou placenou verzi když je Deník CL6 zdarma, nepotřebuje při práci internetové připojení, má pravidelné aktualizace míst i volaček, HW nároky minimální a spolehlivě mi pracuje na i Unixové pracovní stanici pod Wine.
David Zlín
citovat
Protože Deník CL-6 je obskurní SW poplatný době svého vzniku, neumí pracovat s Internetem, je nutné použít starý systém nebo ho instalovat do nestandardního umístění, v Linuxu je potřeba Wine a i tak to není podporované, nenabízí spoustu funcí, které zmíněná aplikace má. A stačí webový prohlížeč. Na druhou stranu je škoda, že Deník CL6 nemá zveřejněný zdrojový kód, protože by mě třeba strašně zajímalo, jak je řešená indexace. Místo aby to trvalo pár ms to trvá nehorázně dlouho, to napsat muselo vyžadovat slušnou invenci.
Expedice Žába
citovat
Vláďa Tři Dvory CL-78 napsal/a: Nějak mi uniká proč bych měl zkoušet nějakou placenou verzi když je Deník CL6 zdarma, nepotřebuje při práci internetové připojení, má pravidelné aktualizace míst i volaček, HW nároky minimální a spolehlivě mi pracuje na i Unixové pracovní stanici pod Wine.

Není to rozkaz a není to povinné! Jen nabídka!
Marconi Partizánske CL-83
citovat
Expedice Žába napsal/a: Logbook.
Trial verziu som skúšal pri spustení, ale neoslovila ma, osobne mi vadí, že je nutné byť online na internete.
Expedice Žába napsal/a: verze placená (roční předplatné je 250 Kč)
Nemal som ju nikdy zakúpenú, preto nehodnotím obsah plnej verzie, myslím, že suma je primeraná, na Slovensku keď ideme s manželkou na obed (denné menu), tak zaplatíme aj viac. Na druhej strane, ak si mám vybrať medzi plateným a free programom, vyberiem si ten free. CL6 som nainštaloval do notebooku s WIN7 pred 6 rokmi a funguje spoľahlivo dodnes, stačí aktualizovať databázy. Pri písaní denníku ich používam, 100-riadkový denník je hotový za pár minút. ... Tak neviem, čoho je viac na miskách váh +/-
Tomáš Sruby CL-81
citovat
Expedice Žába napsal/a: Ahoj, konkurenční deník pro zápis se jmenuje Logbook. Viz: https://www.cbpmr.info/logbook/ Existuje ve verzi TRIAL, která je bezplatná jen časově omezená a pak je verze placená (roční předplatné je 250 Kč) kde je mnoho funkcí navíc. Pochází z dílny Apacheho Znojmo. Popis celé aplikace je zde: http://www.cbpmr.cz/webova-online-aplikace-logbook-217.html Tak porovnávejte. Honza, 73.roční předplatné je 250 Kč ? :-D neplatím si ani za televizi protože tam nic nedávaj a budu předplácet takovou kravinu? :-D :-D :-D
citovat
Žán, to jako vážně, 250Kč za to, aby to kreslilo úplně zbytečný mapy spojení? A domlouvat si spojení přes internet? Kam jste to dopracovali!
Expedice Žába
citovat
OK2HF napsal/a: Žán, to jako vážně, 250Kč za to, aby to kreslilo úplně zbytečný mapy spojení? A domlouvat si spojení přes internet? Kam jste to dopracovali!

Hele Petře Blansko, já v tom nejedu. Zajeď si pro rozumy do Znojma, máš to kousek...
citovat
Honzo Praha Braník DOMA, vzpomínáš, jak to bylo fajn, když nebyly mobily a internety? Každý výlet byl dobrodružství. Každé spojení zážitek. Lidi lezli na kopce, aniž věděli, na koho v éteru natrefí. Dneska samý facebůky v Čechách legálně, zella, každý online. Už jen chybí si uvědomit, že nač teda táhnu navíc tu vysílačku. Posílat každé QSO realtime na velitelství ... Mobilní data jsem měl. Už nemám, je to obrovská úleva a svoboda. Poslední dobou zkouším i vypnutý telefon.