CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování na VČS, uzávěrka je 19.4.2024. Článek k VČS je taktéž vydán. Těšíme se na všechny!

Diskuzní fórum

Téma: Pneumatický magirus

citovat
Jordán Nový Jičín
Přátelé, nemá někdo z Vás osobní zkušenost s pneumatickým magirusem (5 výsuvných dílů) ? Jaký tlak, ev. dodávaný objem vzduchu je potřebný na plné vysunutí? Je to ta těžká vojenská potvora vážící snad 50 kg 6 . Zkoušel jsem kompresorky na 12V ale bez úspěchu. Díky za případné rady.
postZaslat odpověď
Marián Strečno
citovat #002152
Ahoj Jordán, až teraz som Tvoju otázku "objavil". K výbave toho stožiara patrí štandardná autopumpička, ktorá bola vo výbave Lada 1200 1 a touto obojručno obojnožnou pumpičkou to bol jeden primerane živený muž schopný nafúknuťl, prípadne sa tlačil kompresorom z PV3S. Pozri či máš funkčný ventil.
Jordán Nový Jičín
citovat #002177
Marián díky za reakciu. Žiaľ už Žigulíka Kombi ktorého som vlastnil dávno nemám a v moderných autách už pumpa neexistuje. Skúšal som malý kompresor určený k osobným autám u ktorého píšu, že tlačí myslím 10 Atmosfér a dáva 30 litrov za minutu a napája sa z autozapalovača, ale ten s tým ani nešrtol. Ináč ručne ide vytiahnuť jednotlivé diely. Skúsim príležitostne demontovať ventil. Potom zostáva asi len možnosť netesnosti tesnení tých jednotlivých dielov. 7
Michal Ruda nad Moravou
citovat #002458
Ahoj. Já ho foukám na zahradě klasickým kompresorkem s cca 30 l nádrží. Chybí mi jedna gumová manžeta a v pohodě ho to zvedne. Jde asi spíš o rychlost dodávky vzduchu...zvlášt pokud jsou netěsnosti. Zlobil mě taky ten ventil co je v patě tak jsem jej demontoval. Pokud někdy pojede do terénu zvažuji malou bombičku s CO2.
A před foukáním zkontroluj funkci západek...vystřelenej stožár je super :-)
Jordán Nový Jičín
citovat #003423
Michale, díky za reakci. Vypadá to, že budu shánět sadu těsnění. A když jsem už u psaní... nemáte někdo nepotřebnou sadu těsnění na tento magirus???
Vlad
citovat #003787
Ahoj, jak jsi pokročil s opravou? Podařilo se ti někde sehnat těsnění? Mám tentýž problém. A ještě mi chybí na jednom dílu (průměr 140mm) objímka s pojistkami. Díky moc za jakékoli info Vláďa
Příloha: jpg3787_p8150250.jpg.jpg (530 kB, staženo 54x)
3787_p8150250.jpg.jpg
Jordán Nový Jičín
citovat #003813
Žel, zatím jsem těsnění nesehnal a do té doby než ho seženu ani nerozebírám pro hrozbu poztrácení dílu než kdy vůbec těsnění seženu. 7