CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování do LPD 2021. Přihláška ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování do EBH 2021. Přihláška ZDE.

 

POZOR! Fotosoutěž s CB tématikou - ZDE, Galerie fotografií - ZDE.

Diskuzní fórum

Téma: Pneumatický magirus

citovat
Jordán Nový Jičín
Přátelé, nemá někdo z Vás osobní zkušenost s pneumatickým magirusem (5 výsuvných dílů) ? Jaký tlak, ev. dodávaný objem vzduchu je potřebný na plné vysunutí? Je to ta těžká vojenská potvora vážící snad 50 kg 6 . Zkoušel jsem kompresorky na 12V ale bez úspěchu. Díky za případné rady.
postZaslat odpověď
Marián Strečno
citovat #002152
Ahoj Jordán, až teraz som Tvoju otázku "objavil". K výbave toho stožiara patrí štandardná autopumpička, ktorá bola vo výbave Lada 1200 1 a touto obojručno obojnožnou pumpičkou to bol jeden primerane živený muž schopný nafúknuťl, prípadne sa tlačil kompresorom z PV3S. Pozri či máš funkčný ventil.
Jordán Nový Jičín
citovat #002177
Marián díky za reakciu. Žiaľ už Žigulíka Kombi ktorého som vlastnil dávno nemám a v moderných autách už pumpa neexistuje. Skúšal som malý kompresor určený k osobným autám u ktorého píšu, že tlačí myslím 10 Atmosfér a dáva 30 litrov za minutu a napája sa z autozapalovača, ale ten s tým ani nešrtol. Ináč ručne ide vytiahnuť jednotlivé diely. Skúsim príležitostne demontovať ventil. Potom zostáva asi len možnosť netesnosti tesnení tých jednotlivých dielov. 7
Michal Ruda nad Moravou
citovat #002458
Ahoj. Já ho foukám na zahradě klasickým kompresorkem s cca 30 l nádrží. Chybí mi jedna gumová manžeta a v pohodě ho to zvedne. Jde asi spíš o rychlost dodávky vzduchu...zvlášt pokud jsou netěsnosti. Zlobil mě taky ten ventil co je v patě tak jsem jej demontoval. Pokud někdy pojede do terénu zvažuji malou bombičku s CO2.
A před foukáním zkontroluj funkci západek...vystřelenej stožár je super :-)