CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

POZOR! Fotosoutěž s CB tématikou - ZDE, Galerie fotografií - ZDE.

Příspěvky uživatele Alpinet Plzeň

Velice rad vyjedu sobota/neděle , alespoň kousek za Plzeň provětrat vlny.
Tomáš Sruby CL-81 napsal/a: Emperor shogun :) a nebo za dvojnásobek ft 817 :)

To je tvá nabídka? :-)
Tímto bych Vás chtěl oslovit , zda nevíte , či nevlastníte osvědčenou CB /radioamaterskou stanici s SSB, kterou bych mohl odkoupit. Mám sice vyhlidnuteho nového President Lincoln II+, ale kdyby byla nějaká zajímavá nabídka ... Ono z těch novych moc na výběr není ...CRT SS9900, President lincoln II
Tento týden jsem měl 2x cestu do Olomouce a tak jsem na CH38 mohl pozdravit tamní SBčkáře a ještě drobet poreferovat o hledaném Lubošovi Prostějov. Musím tedy drobet upravit mé tvrzení, které vzniklo špatným určením volačky.
Hledám tedy Luboše Prostějov, který za minulého režimu žil v Berlíně, po revolici žil v Plzni, kde byl velmi aktivní na CB. Byl to DXman, s perfektní němčinou a angličtinou. V cca "97 roce zdědil v Prostějově byt, kam se tedy přestěhoval. Už před X roky se udajně přestěhoval zpět na Plzeňsko.
V minulém článku jsem za měnil hledaného Luboše Prostějov a doposud aktivního Luboše Prostějov Západ.
Na Luboše se dotazuje Petr Bedihošť ( snad spávný tvar volačky).
Asi bych si to měl nahrávat, protože řídít kamion a pobírat veškerá data, která Petr hrne do éteru, není uplně jednoduché a věřte, že Petr je dost velký pamětník, který pracoval i v Plzni :-)
Venca Chotěšov CL-39 napsal/a: Žán se asi spletl a myslel březen. Tak pokud to vůbec půjde tak 27-28.3. Ještě nevíme kam. Pokud to bude jako doposud tak jediná volba bude Křížový Vrch a budu muset jet sám protože Vorlík je přes 2 okresy. Ale necháme se překvapit co nám vláda připraví. Pokud by to bylo jinak tak by to byl Čerchov.

Všichni doufáme, že už to nějak půjde. Už mám zařízený výjezdový auto, tak nebude problém na obtížnější kóty, nebudu muset trápit to svoje , které patří jen na silnici 5
Jistě jsem se tady již zmiňoval o fóru zaměřené na veškerou Radiotechniku a dění kolem , které má být nápomocné jak nováčkům, tak ostříleným radioamaterům. Je tam samozřejmě sekce pro CB pásmo, problematika antén, napájení...
Pokud se budete chtít podělit o svoje zkušenosti, nebo naopak nějaké načerpat, budete všichni vítáni na https://forum.svysilackou.cz/
Pěkné fotky. Také máme v plánu se na Čerchov letos vydat, minimálně s ruční CB / PMR. Sobotní portable byl velmi příjemný a rád jsem Vás, místní klubáky, slyšel a nejen Vás. Jsem moc potěšen, že nás tak pozitivně vnímáte, snažíme se a jen tak přestat nehodlámě, ba naopak.
Tak archivovat, na tohle je doba neuprosná.
Já udělal poslední spojení cca v 19:37 a začal jsem balit , abych stihl v Plzni v krámu koupit maso na tatarák a mohl si dát do frňáku, což se povedlo 2 V éteru bylo pěkně živo a panovala pohodová nálada.
Žábo, nic si z toho nedělej, ale zrovna tebe jsem slabě bral i by to na spojení bylo, ale bylo to jednosměrné.
Pánové , nenechám Vás v tom, zrovna se podává oběd a půjdu to chystat. 10
Žábo: Díky za nápad. 29. ledna jsem tam byl, tedy o pár metrů níže,ale na té příjezdové cestě od hlavní silnice. Určitě ale zkusím znova.
Vláďa Tři Dvory: Děkuji za lehkou technickou osvětu. Nastěstí bych měl mít možnost do stávajícího stožáru přidat další 2m, tak se na těch 5,5m dostanu, nebo budu stavět stožár nový.
Mates Brno: Žádný deník jsem co CB Ligy ještě nezaslal, ale už jsem se přihlásil, takže se mnou počítejte 1
Já včera zvolil okraj obce Třebouň v lokátor JN60MA , cca 3km za Vysílačem Krašov směrem na K.Vary. Rušení absolutní 0. Očekával větší počet spojení , ale zas mi to vykonpenzovalo spojení s Mates Brno 213km a Michal Hodkovice 183km. Stavění antény je mnohem jednodušší , než s dràtovkou. Anténu mám uchycenou ve výšce cca 3,7m, je to plně dostačující ? Anténu ještě doplním protivahama.
Exp. Žábu jsem pobiral R2-3S0
Chápu, co tím chceš říct, ale Luboš Prostějov se s dotyčným CBčkářem zná, pravidelně společně komunikují na CB, bydlí nedaleko sebe. 1
Nápad to určitě špatný není . O pravidelném pátečním vysílání víte? Společně s Vendou Brdy a ostatními chodíme každý pátek od 18 (17) hod na CB , já vestsinou na autem dostupný kopeček , protože z domácího QTH mohu vysílat max krtkum. Ty patky fungujeme na FM , ale kluci mají i ssb a rádi tuto modulaci vyuzijou. Já zatim stanici s SSB nevlastním , ale na jaře už bude v arzenálu 10 Rad se každou první sobotu , potkám s ostatními v éteru .
V první řadě děkuji, jak jste nastartovali šedou kůru mozkovou.
Luboše Dobřany znám osobně a jsem s ním v kontaktu. V loňském roce jsem jeden den , tak dlouho hledal místo pro vysílání, až jsem dojel přímo na základnu radioklubu u Bezvěrova (nevědomky) , kde mě Luboš Dobřany pozval do vytopené buňky a poskytl velkou anténu a napájení pro CB vysílání, takže tento Luboš to není. 1
Co se týká Luboše Prostějov, tak ten to také není, v pondělí jsem s ním v okolí Prostějova mluvil ( již po nekolikátý) na 38 kanále , kde vysílá CBčkář, který mě o tuto laskovost požádal, takže se znají. Luboš Prostějov to tedy také není 1
Ale jen tak dál pánové, mám z vás radost 10
Strana: 1 2 další »