CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování do LPD 2021. Přihláška ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování do EBH 2021. Přihláška ZDE.

Příspěvky uživatele Ladin

Ahoj,
dovolil bych si krátký komentář. I v dobách kdy jsem byl na kopci poměrně často, jsem nás do ligy nikdy nepřihlásil. Jezdit každý měsíc někam na zajímavou kótu bylo mimo možnosti a ze srdce vysočiny by to prostě vyhrát - umístit se nešlo. Postupem času jsem nabyl dojmu, že je to soutěž pouze pro některé. A ten můj dojem trvá.

V posledních letech kdy nemám tolik času jsem vypozoroval jiný efekt. Vyrazil bych na kopec, ale podívám se na avizované portably a o víkendu kdy mohu nejede nikdo. Zato příští kdy nemohu jedou všichni. Párkrát jsem to zkusil, udělal třeba deset spojení a jel domů. Má cenu něco stavět na kopci? Pro mě ne.
A tak se stane, že jsem na kopci nebyl možná víc než rok, Prostě se to nesejde.

Dost by se mi líbilo aby měla liga v prvidlech nějaké, které by motivovalo vás ostatní vyjet na kopec právě když tam nejsou všichni. Nějaký koeficient bodů který by se snižoval čím víc soutěžicích by bylo ten den také. Myslím že by to mohlo vést k oživení celého pásma. A o to by mělo jít především.

Chápu že můj pohled z Jihlavy může být zkreslený, že třeba ve středních čechách nebo na moravě můžete mít jiný pocit, chápu že kdo má za barákem tisícovku nebo jinou zajímavou kótu to taky uvidí jinak. Ale je to můj pohled, který třeba někdo sdílí.

A poslední poznámka. Bod 5. Kótu s nadmořskou výškou vyšší než 1200m v ČR smí soutěžící použít v jednom soutěžním ročníku 1x za 3 měsíce.
Bych pro oživevení změnil a přidal že každou kótu může soutěžící v soutěžním roce použít pouze jednou. Tzn. 12 portablů, 12 různých QTH. Možná by to nováčkům dalo taky šanci.

Neberte to prosím jako hejt, pouze názor. Díky a doufám že se brzy uslyšíme. Ládín Dušejov
Když se v mém okolí něco děje, na vysočině je to nejčastěji sníh v zimě, a jsem doma, pouštím CB a pásmo monitoruji sám, sice mám v paneláku rušení jak blázen, ale poradím kamionu před jihlavou, co se děje za jihlavou. Byl bych schopen i zavolat záchranku, kdyby bylo potřeba.
Je dobrý si k tomu pustit na 2m ještě řsd a člověk odposlechne kam třeba zrovna jedou.
Ale popravdě, nic vážného jsem ještě neřešil a 9CH neposlouchám, jen 10CH případně scan. Spoléhat bych se na to nechtěl...

Ale ještě když jsem hodně jezdil, tak často při kalamitách byl na CB nějaký dobrák který sbíral informace, dělal relátko a pod. a poradil...