CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Příspěvky uživatele Mates Brno CL-27

Kaso, tak altánky Pod zelenými kameny a Ostružná v JN80OA sú tak trochu moja 💛-ka, hodilo mi to raz 3.miesto v EBH a je to mimo chránenej oblasti. Ale vidím, že aj za Pradědom za Vám viedlo výborne!
Tak to sme to meli skoro stejny, Venco! Vylet krasnej, ale radio nic moc. A mas pravdu, zes to mel lepsi jako drat, ja udelal na drat spojeni jenom 14. Krome tradicnich vymluv volby terminu a vysky dratu nad zemi bych rekl, ze k tom prispelo i ruseni odrazu z dalky. Tys to mel taky, ne? Hodne lidi to asi zaplo a hned vyplo. Nebo zvedli skvelc. Poslouchal jsem jak si vyklada typek z Jamaiky s typkem ze zapadniho pobrezi USA, ale Zvolen kousek ode me uplne mrtvej!
Tak som si to overil v banke denníkov a bolo to v decembri :-(.
Ha! Ja som sa tuším ozval z terasy Milanovi, tak to by som mohol vyhrať! Len si musím spomenúť, či to bolo v decembri alebo januari 2 .
Ahoj Franko,
Ja dennik pouzivam pod Linux Mint za pomoci prostredia wine. Pred spustenim je potrebne nastavit locale na ceske s UTF-8, potom vsetko funguje normalne.
Všem ostatním děkuji za účast v soutěži nebo její podporu tady na stránkách nebo přítomností na pásmu a doufám, že se zapojíte i příští rok! Právě jsem Marconimu psal pro účely vytištění ve slovenském CB kalendáři, že další CBM48 bude 14.-16.10.2022, tak snad termín dodržím.
Na stránkách CBM48 to visí od včera, ale jak jsem slíbil, tady jsou vřelé gratulace těm, co se díky své píli i taktické vynalézavosti umístili na bedně:

UMÍSTĚNÍ SOUTĚŽÍCÍ POČET LOKÁTORU / QSO
--------------------------------------------------
1.místo exp. Budvar 16 lokátorů / 125
2.místo Milan Senica 4 lokátory / 134
3.místo exp. Výstrkov 3 lokátory / 68

Počet QSO není ještě po definitivní kontrole, ale další informace ano. Více informací na stránkách soutěže (odkaz v menu vlevo/níže).
Vážení, tak už se nám pořadí letošního CB Maratonu 48h rýsuje. Deníky jsem prošel, ale protože nemám dokončenou finální kontrolu všech duplicitně hlášených volaček a dalších čísel ovlivňujících pořadí, pozdržím zveřejnění tabulky ještě jeden den, do 8.11. Vězte, že soutěžící získali od jednociferných po čtyřciferné(!) bodové hodnocení, což je pro soutěž rekord a právě tři nejlepší letos všichni překonali loňský výkon exp.Tetřev. Nejvíce unikátních QSO vychází kolem 144, ale na bednu to těsně nestačilo. Nejvyšší průměr bodů na QSO je 10.5, ale na rozdíl od loňska, kdy to stačilo exp.Kameň na 3.místo, letos usadilo soutěžícího do první desítky. Podobně jsou na tom soutěžící, kteří vysílali z jednoho lokátoru. Nejvyšší počet aktivovaných lokátorů byl letos taky rekordní - a sice 16 s násobičem 5! Musím to pořádně zkontrolovat, protože o jeden lokátor méně a násobič by byl rázem 4. Tak doufám, že jsem Vás tímto náhledem do výsledků nabudil a že to do zítřka vydržíte, abychom pak kolektivně pogratulovali nejúspěšnějším. Zdraví Mates.
Nadherny clanok Stevo! Ja uz som komentoval na scbr.sk.

Pokial budu niekoho zaujimat este obrazky dalsich stanic a protistanic z CB Maratonu 48h, zajdite tiez na https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/gallery.html

Za nas klub je tam zatial jedno foto od exp.Favorit a prave pridavam par z kontrolky na Cerinku.
Ještě je určite na místě dík Fousáčovi a dalším v klubu, co tady vlevo v menu vytvořili pro CBM chlíveček, podobně Števo a Marconi, když mi volali do Chorvatska na loď, že je uzavírka CB magazínu s kalendářem a ptali se "Mates, je to urgentné. Kedy sa bude konať v tomto roku CBM?". Letos se zaregistrovalo 27 soutěžících, loni to bylo 22 a předloni 15.
Díky Venco! Bylo to příjemné překvapení od Vás, jelikož jsem někde viděl vypsán dřívější termín. Jinak Čeřínek je výtečná kóta na sledování těchto česko-slovenských výměn. Slyším obě strany tak S3 nebo někdy i víc a s napětím čekám jestli se uslyší nebo ne :-).
Díky Števo. Veď som aj čakal že dáš jeden-dva lokátory a bude. A zrazu počúvam na pásme ako lietaš hore-dole po Zvolenskej kotline (nie úplne, niečo naznačil registračný mail)!
S počasím máš pravdu. Ťažko uveriť že by sme aj štvrtý rok CBM mohli mať také :-). Počuj, v nedeľu si bol na opakovači na kanáli 7 aj so stanicami v dolinách zo západného a stredného slovenska (napr. tam Výstrkov volal Trenčianske Mitice 7S, čo by som normálne nemal šancu tam takto počuť). A teraz sa neviem rozhodnúť či ste si postavili niekde na súťaž opakovač alebo to bol nejaký dakde v Nemecku, čo nás odrážal cez ionosféru. Alebo sa len tak niekto zabával s opakovačom na pásme. Teším sa na denník, áno bude to fuška.
Přepsáno z cbpmr.cz:

Mates Brno doma z Čeřínku. Velký dík všem, kdo pomáhali zajistit hladký průběh závodu: exp.Tetřev, exp.Bažanti a exp.Kameň, jakož i exp.Mykuna, která kromě skromné účasti na vysílání zabezpečovala všech 5T (teplo, tekutiny, transport,...) dyť to znáte....no možná jenom čtyři. Ticho nedokázala zabezpečit, ale zato tolerovala ruch na pásmu a entuziasmus operátora.

Určitě sepíšu delší traktát, zatím jenom v rychlosti pár bodů, které např. pomůžou při sepsání deníku:

1) Pokud máte fotky ke zveřejnění jako loni, posílejte mailem. Nádherné fotky poslal Ruso Poprad, který v duchu soutěže s laminátovým prutem, drátovkou, ručkou Alan 42 a kamarádem Borisem Štrba šel hřebenem Nízkých Tater vysílal po cestě.

2) Stalo se, že stanice nepochopila, ze ke znaku z webu (např. C01), je vždy potřeba uvést ještě jedno písmenko podle režimu. Spíš nechte tak, jak Vam bylo hlášeno, já to pak upravím dle skutečnosti.

3) Každý volaci znak se může v dennícich jednoho soutěžícího objevit jenom jednou, ostatní stanice dle pravidel CB ligy - čili pokud máte dvě spojení např. s C01M exp.XY, jedno si sami skrtnete, tak jak je to pro Vás nejvýhodnější, ušetříte mi tím práci. Pokud si s tím ale nevíte rady, nechte tak a já to upravím dle nejlepšího svědomí.

Účast na CBM48 byla zas vyšší než loni - a za to zas patří velký dík všem soutěžícím!

73 Mates Brno
Ahoj pratele CBckari!
Pristi tyden bezi dalsi rocnik souteze CBM48. V minulych letech jsme meli 15 a 21 aktivne soutezicich. Letos je zatim prihlaseno 11 tymu ci jednotlivcu a kdo premysli o ucasti, nastava cas poslat prihlasku, idealne e-mailem, budou se na Vas tesit 4 kontrolni stanice! Dalsi informace o soutezi najdete tady v levem menu, v kalendari na http://www.cbpmr.cz nebo primo na https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/index.html
Ahoj,

aktualizoval jsem stránku CBM48, t.j. loňské výsledky šly do historie a začínám s přípravou maratonu na 15.-17.10.2021.

Jako první dávám dokopy kontrolky. Pokud někdo z CL nemá chuť soutěžit, ale pojede ten víkend na kopec a byl by ochoten dělat kontrolku, ozvěte se mi, prosím. Ne každá kontrolka musí vysílat 48h, taky lze kombinovat s přestávkami nebo bez nich různé QTH (např. z domu, z přesunu na kótu nebo z kóty). Hlavní zátěž je v tom, že je potřeba se hlásit trochu více volačkami (změna po 4-6h) a zapsat všechna spojení. Doufám, že se jako kontrola zapojí loňští vítězi, ale 1 nebo 2 další kontrolky by závod ještě více spestřili a fungovali jako pojistka v případě výpadku kolegů.

Jinak na CB scéně došlo v posledním měsící k menšímu převratu zavedením hotspotů na CB. Viz http://ok1ocb.cz/cbradio/cb-hotspoty-nova-mapa-prehled-aktivity-a-dalsi-novinky/ Jedná se o automatické stanice vysílajíci přijímaný signál na všech dalších hotspotech v ČR. Přístup do sítě je přes subtón 88.5Hz na kanálu lokálního hotspotu, třeba v Brně je to 73, v Praze 60, ve Znojmě 66, čeká se jeden i u Skippera poblíž Bratislavy. Poslouchat lze i bez CTCSS, dokonce prý i na nějakém Zello kanálu na netu. Uvidíme, jak se novinka ujme, zatím je zájem poměrně velký.

Přinutilo mě to přemýšet, jestli hotspoty postavit v CBM48 na roveň opakovačů, ale došel jsem k závěru, že v soutěžení bude hranice tam, kde signál proletí celou cestu v pásmu CB, což u hotspotů není, část přenosu je po internetu. Rovněž by nevyžadovali nějakou velkou taktickou přípravu, což je jedným z rysů CBM.

Všechny z Brna zdravím a zvu k účasti v soutěži!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 další »