CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

LPD 2020 - termín konaní: 25.7.2020 19:00 - 23:00 hod. a 26.7.2020 01:00 - 05:00 hod., Přihláška LPD 2020

 

EBH 2020 - soutěžní deníky zasílejte nejpozději do 14.6.2020 na adresu radegast@cbdx.cz

Příspěvky uživatele Mates Brno CL-27

Nikdy nezapomenu na svuj prvni hovor s Frantou z portejblu na Slamniku v roce 2017, kdy mi pomohl spoznat mnoho stanic v okoli. Budes nam na pasmu chybet!
Zdravím Andreasa a Evu.

Veru, máte na čo spomínať! Boli ste skoro na tom istom mieste ako ja v lete: https://www.scbr.sk/wp-content/uploads/02-5.jpg Na Pilsku som bol aj raz na jar, keď tam bolo 3m snehu a z turistického rozcestníka bolo vidieť len klobúčik, ale to sme mali bežky. Hlavne že ste v zdraví prežili zostup za tmy. Tak niekedy zas dopočutia! Do zimného závodu sa asi nezapojím alebo keď tak len zo strechy domu v Prahe-Kobylisy 7 .
Ano, něco se ke mne na pásmu doneslo. Já vyrážel pěšky z Bezovce, je to tak 550m nad mořem a silnice v lese tam byly taky jak klouzačka. No a po 7km chůze to vypadalo nějak takhle: http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-62.jpg a po 9km takhle: http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-59.jpg . Ať se to příští víkend povede. Zatím to sice na Slovensku pro Mafii vypadá na přechod další fronty se sněžením, ale přesný termín toho přechodu se snad může ještě změnit: http://www.shmu.sk/sk/?page=1163&id=&nwp_mesto=31448&changed=1&picSelector=2 Teď jde o to jestli k lepšímu nebo horšímu. V každém případě, já už budu péct medvědí tlapičky. Nejvíce zimy si jinak o tomto víkendu užila expedice Marco Polo, ale byli zas na to dva. Já jsem i dva lidi přemlouval, jak bude v lese krásně, ale nedali si říct 1
Kdes byl Tomasi? U nas to celkem zilo, sel jsem spat az kolem pulnoci. Jenom Z od Brna bylo nejak ticho. Slysel jsem jedine Vladu 3 Dvory nekde mezi CH28-31, ale mel tam porad stanice s reportem 58 nebo 59, takze z takove dalky nebyla sance se na nej dobouchat a kdyz se tech stanic nasytil, nebylo zas slyset jeho. Ale mam dojem, ze Milanovi se to povedlo.
Literární tečka za CBM48 https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/images/clanok_post.pdf
Výsledky budou ještě vyhlášeny v éteru a pak si CBM dá pauzu a ozve se zas příští rok.
Venco, Morava mi vychází stejně jako Matesovi FM. Odečetl jsi oba dubly?
VYHODNOCENÍ CBM48 ZVEŘEJNĚNO

Přátelé, tak jsem dnes dorazil kontrolu deníků a zveřejnil (do 3.11. zatím předběžné!) výsledky soutěže CB maraton 2019. Podívejte se sami na https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/results.html

Průběh soutěže i vyhodnocení bylo v mnohém inspirující, počet zůčastněných zajistilo konání prvního ostrého ročníku v roce 2020 a jsem rád, že opravdu došlo na soutěžení mezi počtem spojení, počtem lokátorů a výškou koeficientů!

Hezký víkend všem, na sumarizující článek budu ještě potřebovat víc času.
Ahoj Soptíku,
nevím, to jsem zkoušel a dává to databázi z prosince 2018.
Jenom pro uplnost, zatim co odkaz http://www.cbdx.cz/denikcl6/add/volacky.zip na strankach deniku CL6 je zrejme spatny, na obdobnem URL http://www.cbdx.cz/denikcl6/add/denikcl6.tom data jsou.

Vlastne mezitim jsem postupoval podle Zdenka a vsiml jsem si, v cem je problem. ZIP soubor s volackami se nejmenuje denikcl6.zip ale denikcl6.tom.zip. Takze spravny odkaz na webovych strankach deniku ma byt http://www.cbdx.cz/denikcl6/add/denikcl6.tom.zip
Jasné. Trochu sa to asi minie účinkom v prípade volačiek CL a SK, ale aspoň to nebude všetko na jednom mieste. Ja som už dávnejšie rozmýšľal, či v prípade vačších pretekov má vobec význam hlásiť niekde svoj portejbl.
Ahoj lidičky!
Co je přesně tohle: "..nezveřejním svůj soutěžní vol.znak."?
Je to červeně, protože je to novinka nebo že je to důležitý? Znamená to, že pokud budu vyvěšovat svůj portejbl předem na cbdx.cz, nesmím v oznámení uvést soutěžní znak?
CBM48 máme za náma. Postupně budu přidávat informace zde: https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/results.html
Pro mě celkem poučné a zajímavé. Vím, že někteří se bavili, a to je dobře. Za dva dny mám nakonec v deníku 150 řádků, něco z toho duply. Soutěžní aktivita v Čechách byla trochu menší než na Moravě a Slovensku, ale to se už dalo čekat po uzávěrce přihlášek. Hodně se snažil Jindra Meclov a byla to myslím kromě kontrolky jediná česká stanice, kterou jsem bral, konkrétně ze Šerlichu. Jsem zvědav jestli zvítězí nakonec taktika vysílat z jednoho kopce nebo taktika přesunů do různých lokátorů, kterou realizovali třeba Fugas a Jitřenka Brno. Jinak pochvala pivu z Neratova, když pojedete kolem 2 stavte se tam. Pan farář to tam dělá dobře https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/rozhovor-farar-josef-suchar-sdruzeni-neratov-chranena-dilna-pivovar.A171229_373121_hradec-zpravy_the.
Tak já to na Tebe taky určitě zkusím! Myslím ze Žalostiné, z Orlických hor by to pak už na Čerchov měla být brnkačka. Co vím od soutěžících, tak většina bude aktivní hlavně v sobotu, takže uvidíme, kdo bude ještě zkoušet klepat na éterovou bránu Chotěšova. Na české straně ohlásili start tuším 3 soutěžící, takže žádné velké podávání kliky se konat nebude, to je jasný. Celkový počet je zatím 13 plus 4 kontrolky. Poslední možnost přihlášek zítra dopoledne.
Menší problém s kontrolkou na V Slovenska, hledám náhradu. Zájemci o výpomoc, kteří třeba i tak plánují na SVK výjezd, ohlašte se, prosím.
Poklony a poděkování oboustranné, Venco. Na instrukcích pracuji, ale je nutno sladit s pracovním vytížením. Do konce týdne snad budou na světě taky.
Strana: 1 2 3 4 5 další »