CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Příspěvky uživatele Mates Brno CL-27

Ahoj pratele CBckari!
Pristi tyden bezi dalsi rocnik souteze CBM48. V minulych letech jsme meli 15 a 21 aktivne soutezicich. Letos je zatim prihlaseno 11 tymu ci jednotlivcu a kdo premysli o ucasti, nastava cas poslat prihlasku, idealne e-mailem, budou se na Vas tesit 4 kontrolni stanice! Dalsi informace o soutezi najdete tady v levem menu, v kalendari na http://www.cbpmr.cz nebo primo na https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/index.html
Tak jsem se unáhlil. Protože koeficient souvisí i s nutností přejít v pohybu určitý počet lokátorů, zdeformuji mírně hodnoty získané loni tak, aby tento počet byl postupně se zvyšující od pěšáka po auto. Bude to chtít nějak stabilněji zakotvit do propozic, jinak by se mohlo stát, že by pěšák musel ujít 30km, aby si mohl započítat dva lokátory. pěší koeficient bude kvůli tomu 4.
Tak už máme i nové koeficienty. Díky 3.místu jediného pěšího účastníka z loni se snížil koeficient ze 6 na 3. Domácí stanice moc bodů nezískali, úměrně tomu stoupá jejich koeficient z 1.5 na 3. Koeficient motorizovaného přesunu se ukázal být konzistentně nastaven a zůstává na 3.
Ahoj,

aktualizoval jsem stránku CBM48, t.j. loňské výsledky šly do historie a začínám s přípravou maratonu na 15.-17.10.2021.

Jako první dávám dokopy kontrolky. Pokud někdo z CL nemá chuť soutěžit, ale pojede ten víkend na kopec a byl by ochoten dělat kontrolku, ozvěte se mi, prosím. Ne každá kontrolka musí vysílat 48h, taky lze kombinovat s přestávkami nebo bez nich různé QTH (např. z domu, z přesunu na kótu nebo z kóty). Hlavní zátěž je v tom, že je potřeba se hlásit trochu více volačkami (změna po 4-6h) a zapsat všechna spojení. Doufám, že se jako kontrola zapojí loňští vítězi, ale 1 nebo 2 další kontrolky by závod ještě více spestřili a fungovali jako pojistka v případě výpadku kolegů.

Jinak na CB scéně došlo v posledním měsící k menšímu převratu zavedením hotspotů na CB. Viz http://ok1ocb.cz/cbradio/cb-hotspoty-nova-mapa-prehled-aktivity-a-dalsi-novinky/ Jedná se o automatické stanice vysílajíci přijímaný signál na všech dalších hotspotech v ČR. Přístup do sítě je přes subtón 88.5Hz na kanálu lokálního hotspotu, třeba v Brně je to 73, v Praze 60, ve Znojmě 66, čeká se jeden i u Skippera poblíž Bratislavy. Poslouchat lze i bez CTCSS, dokonce prý i na nějakém Zello kanálu na netu. Uvidíme, jak se novinka ujme, zatím je zájem poměrně velký.

Přinutilo mě to přemýšet, jestli hotspoty postavit v CBM48 na roveň opakovačů, ale došel jsem k závěru, že v soutěžení bude hranice tam, kde signál proletí celou cestu v pásmu CB, což u hotspotů není, část přenosu je po internetu. Rovněž by nevyžadovali nějakou velkou taktickou přípravu, což je jedným z rysů CBM.

Všechny z Brna zdravím a zvu k účasti v soutěži!
A nadevšechno, Vyšní Slezákovci bydlí o 150m níž než Nižní Slezákovci...
Alpinete, taky mě to potěšilo! Začal jsem vysílat z Tisuvky a většina prvních spojení přes 100 km. To Tvoje QTH mi nic neříkalo, tak jsem potřeboval více pokusu to správné zapsat. Posíláš denik do CB ligy? Jinak pro Vencu Chotěšov: byl jsem dotázán poměrně zkušeným CBckarem, co je to CBliga. Tak jsem udělal trochu osvěty i v tomto smeru.

Moje idea včera byla dělat spojení jak do JM, tak do PHA/SC kraje, ale nakonec tam měli asi hodně rušení a moc mě neslyšeli, a bylo to spíš JC a HK kam jsem se dovolal. I skálu by šlo asi lépe využít, nechal jsem se ovlivnit (a jsem za to rád) problémem, kde budu spát. Měl jsem i nečekanou návštěvu Romana Žďár n.Sazavou po setmění (příště ocením avizo :-)), popovídali jsme si o zkušenostech s éterem a o kopcich kolem.
Alpinete, přečetl jsem celý vzkazník a mě z toho nějak vychází, že by mohli být dva Lubošové Prostějov. Jeden, kterého hledáš a není už mezi náma a druhý co se teď ozýva z Prostějova. Nemám teda žádné další informace, jenom jestli Ti tato možnost v záplavě příspěvků neunikla.
I za těch málo let, co jsem na CB, jsme se s Frantou potkávali v éteru opakovaně. Jednou ke konci nějakého závodu snad v roce 2019 jsme rozmlouvali a střídavě dávali výzvy, každý na svou stranu kopce. Budeš mi chybět Franto, RIP.
Dík. Nechci to moc obhajovat, protože bivakování to úplně nebylo, i když po většinu času jsme měli ohník spíš indiánský než paďourský a astrachánský jaký typicky rozkládají bílé tváře (zachycen na foto). Taky v zjevně používaném ohništi, krmen suchými vrcholky stromů co tam opodál nechali ležet lesníci po výrubu průseku. Odpadky sebou dolů, oheň spolkl i nějaké co jsme tam našli, tak snad nad náma pro tentokrát Krakonoš, nebo kdo tam tomu šéfuje, přihmouří oko.
Teď kontroluji lyže a zabývám se tím jestli vyjet nebo nevyjet příští víkend... Bohužel tam ještě hrozí časový konflikt v rodině. Dvakrát jsem už takhle vysílal, jednou z Velké Javořiny (http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-49.jpg) a jednou z Jeřábu (http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-44.jpg) a možná víc než samotné vysílání jsem si pak vychutnával ty sjezdy dolů (http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-54.jpg).
Díky za upozornění, těch překlepů tam možná bude ještě víc, od rána je postupně likviduju...
Tak jsem to ještě před spaním stihl. Předběžné výsledky CBM48 k nahlédnutí tady: https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/results.html
Venca Chotěšov CL-39 napsal/a: Mělo by to být OK. Snad již konečně !! 3x se mi to zpřeházelo a nevím proč. Určitě je na vině někdo jiný než já,chudáček maličkej skrčenej.


Dík! Tak teprve teď s těma mezerama na začátku řádku vidím, jakej jsem zelenáč :-).
Venco, dík za informace, hodně zdraví Tobě i dalším Matadorům přeji z jižní Moravy!

Mimochodem, vedeš i mou volačku v té tabulce? Nějak mi vychází, že bych měl mít už víc než 33 bodů, ale třeba se pletu (CBliga 4., 5. a 8. místo, DX tak nějak podobně, 3. a 6. v PE33, 3. a nějaké nižší v EBH, nevím, kde dohledat).
Většinou se snažím usadit na 27, ale na rozdíl od jiných operátorů, nevydržím, když se mi na pátou výzvu nikdo neozve, a začnu ladit a už v tom jedu... 8
Na Hradisku to taky to krásně chodilo. Před soumrakem dokonce i z Čech, jak hopsáš mezi CH 28 až 31 a otíráš se o můj "krtinec" a "drátový antény" obecně reportem 54 :-). Bohužel vždy než jsem na Tebe zavolal, byls o kanál vedle :-(.

Celkově bych kótu hodnotil neutrálně. Pozitivum bylo, že mě mohl navštívit Dušan Bučovice, i když jsem mu přidal práce - mě najít. Příště bych v této oblasti zvolil spíš Brdo v Chřibech. Ale Dušan říkal, že možná blíž k vrcholu bych lépe bral Ostravu nebo Šumperk. Šumperk slyšen S2 a na SZ nejdál Staňa Nový Jičín S4, obě jednosměrně.

Dík patří Števovi, když říkal, že k vyjížďce na Skalku ho přiměl můj oznam na scbr.sk :-). Krásně chodila Bratislava, Senec a Šaľa, ale nakonec jenom Orion.

Na JZ Znojmo město. Dík Apachovi za trpelivost! A všem díky za spojení a v prosinci, snad už na lyžích, naslyš!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 další »