CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

POZOR! Fotosoutěž s CB tématikou - ZDE, Galerie fotografií - ZDE.

Příspěvky uživatele Mates Brno CL-27

Alpinete, taky mě to potěšilo! Začal jsem vysílat z Tisuvky a většina prvních spojení přes 100 km. To Tvoje QTH mi nic neříkalo, tak jsem potřeboval více pokusu to správné zapsat. Posíláš denik do CB ligy? Jinak pro Vencu Chotěšov: byl jsem dotázán poměrně zkušeným CBckarem, co je to CBliga. Tak jsem udělal trochu osvěty i v tomto smeru.

Moje idea včera byla dělat spojení jak do JM, tak do PHA/SC kraje, ale nakonec tam měli asi hodně rušení a moc mě neslyšeli, a bylo to spíš JC a HK kam jsem se dovolal. I skálu by šlo asi lépe využít, nechal jsem se ovlivnit (a jsem za to rád) problémem, kde budu spát. Měl jsem i nečekanou návštěvu Romana Žďár n.Sazavou po setmění (příště ocením avizo :-)), popovídali jsme si o zkušenostech s éterem a o kopcich kolem.
Alpinete, přečetl jsem celý vzkazník a mě z toho nějak vychází, že by mohli být dva Lubošové Prostějov. Jeden, kterého hledáš a není už mezi náma a druhý co se teď ozýva z Prostějova. Nemám teda žádné další informace, jenom jestli Ti tato možnost v záplavě příspěvků neunikla.
I za těch málo let, co jsem na CB, jsme se s Frantou potkávali v éteru opakovaně. Jednou ke konci nějakého závodu snad v roce 2019 jsme rozmlouvali a střídavě dávali výzvy, každý na svou stranu kopce. Budeš mi chybět Franto, RIP.
Dík. Nechci to moc obhajovat, protože bivakování to úplně nebylo, i když po většinu času jsme měli ohník spíš indiánský než paďourský a astrachánský jaký typicky rozkládají bílé tváře (zachycen na foto). Taky v zjevně používaném ohništi, krmen suchými vrcholky stromů co tam opodál nechali ležet lesníci po výrubu průseku. Odpadky sebou dolů, oheň spolkl i nějaké co jsme tam našli, tak snad nad náma pro tentokrát Krakonoš, nebo kdo tam tomu šéfuje, přihmouří oko.
Teď kontroluji lyže a zabývám se tím jestli vyjet nebo nevyjet příští víkend... Bohužel tam ještě hrozí časový konflikt v rodině. Dvakrát jsem už takhle vysílal, jednou z Velké Javořiny (http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-49.jpg) a jednou z Jeřábu (http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-44.jpg) a možná víc než samotné vysílání jsem si pak vychutnával ty sjezdy dolů (http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-54.jpg).
Díky za upozornění, těch překlepů tam možná bude ještě víc, od rána je postupně likviduju...
Tak jsem to ještě před spaním stihl. Předběžné výsledky CBM48 k nahlédnutí tady: https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/results.html
Venca Chotěšov CL-39 napsal/a: Mělo by to být OK. Snad již konečně !! 3x se mi to zpřeházelo a nevím proč. Určitě je na vině někdo jiný než já,chudáček maličkej skrčenej.


Dík! Tak teprve teď s těma mezerama na začátku řádku vidím, jakej jsem zelenáč :-).
Venco, dík za informace, hodně zdraví Tobě i dalším Matadorům přeji z jižní Moravy!

Mimochodem, vedeš i mou volačku v té tabulce? Nějak mi vychází, že bych měl mít už víc než 33 bodů, ale třeba se pletu (CBliga 4., 5. a 8. místo, DX tak nějak podobně, 3. a 6. v PE33, 3. a nějaké nižší v EBH, nevím, kde dohledat).
Většinou se snažím usadit na 27, ale na rozdíl od jiných operátorů, nevydržím, když se mi na pátou výzvu nikdo neozve, a začnu ladit a už v tom jedu... 8
Na Hradisku to taky to krásně chodilo. Před soumrakem dokonce i z Čech, jak hopsáš mezi CH 28 až 31 a otíráš se o můj "krtinec" a "drátový antény" obecně reportem 54 :-). Bohužel vždy než jsem na Tebe zavolal, byls o kanál vedle :-(.

Celkově bych kótu hodnotil neutrálně. Pozitivum bylo, že mě mohl navštívit Dušan Bučovice, i když jsem mu přidal práce - mě najít. Příště bych v této oblasti zvolil spíš Brdo v Chřibech. Ale Dušan říkal, že možná blíž k vrcholu bych lépe bral Ostravu nebo Šumperk. Šumperk slyšen S2 a na SZ nejdál Staňa Nový Jičín S4, obě jednosměrně.

Dík patří Števovi, když říkal, že k vyjížďce na Skalku ho přiměl můj oznam na scbr.sk :-). Krásně chodila Bratislava, Senec a Šaľa, ale nakonec jenom Orion.

Na JZ Znojmo město. Dík Apachovi za trpelivost! A všem díky za spojení a v prosinci, snad už na lyžích, naslyš!
Palo, toto je jedna vec nad ktorou rozmylam pod vplyvom tejto diskusie, ze by som ludom, ktori sa zuccastnia CBM48 ponukol pri registracii moznost, ze im automaticky (po vyhodeni volacich znakov a duplicitnych spojeni na kontrolky) zaslem dennik do ligy. Neviem aky bude na taku sluzbu nazor z roznych stran, ale mohla by to byt dobra vec.
Díky Radku za poděkování a budu se těšit na další ročník, který vzhledem k nárůstu účasti z loňska ze 16 na 21 a už několika pozitivním ohlasům určitě bude. Jelikož FOX a Tetřev mě letos provázeli takřka celou soutěží, tak už mám pocit, že se známe, i když jsme se zatím snad ani neviděli.

Je to tak. Kdysi jsem při prezentaci soutěže tady psal, že je částečně inspirována i karetní hrou mariáš (popřípadě bridž pro vyšší společnost, he he). Něco jako "nebudeš hrát barvu, když máš karty na betla nebo na durcha". On vlastně název Maraton možná není úplně nejšťastnější a něco jako pětiboj by to vystihoval snad i lépe.

Jinak letos už vidím, že opravdu dojde ke konfrontaci různých taktik. A samozřejmě i k adekvátní změně koeficientů pro příští rok. Pokud jde o moje vysílání z Toku, trochu mě překvapilo, že jsem se nedovolal za Vysočinu, jenom v pátek jsem slyšel pěkně Echo a nesrozumitelně v noci nějaké další stanice. Marně dumám jestli to bylo podmínkama nebo špatným umístěním antény. Náladu mi trochu pokazilo i vynesení vadného akumulátoru v baťohu na Tok a následně nutnost zkrátit portejbl, poslední spojení jsem dal kolem oběda. Ale už jsem to pustil z hlavy.

Ta spojení do zahraičí mají kromě spestření ještě jeden cíl, i když možná velice vzdálený. A to je přitáhnout k účasti i CBčkaře ze sousedních zemí. Je jasné, že by tam byla určitá jazyková bariéra, ale věřím že s použitím nějakých slovníčků a krátkých heslovitých spojení by to mnozí dali i v cizím jazyce. Nakonec už jsme měli letos Kamilla z Rakouska, který nemá tak dobrou slovenštinu nebo češtinu jako Skipper, který se mimochodem kvůli nemoci nakonec omluvil.

Mám toho hodně po těch 48 hodinách v hlavě i na srdci, ale nechám si to radši až na nějaký hodnotící článek po závodu.

Měj se a všem děkuji za soutěžní zápal, bylo to v éteru hodně znát.
Díky Fousáči za reakci,

k volnosti zápisů mě ještě napadá, že by šlo možná slevit tak, že by se pro lidi nebo organizátory připravili konvertory z několika dalších formátů. Spíš pro lidi, protože při té konverzi by to ideálně mělo i kontrolovat volačky a QTH vůči databázi. Tady by mohli případní zájemci napsat, pokud se jím s něčím pracuje lépe, co by to mělo být a podíval bych se na možnost překladu z jednoho formátů do druhého. Myslím, že deníkcl6 jako program je fajn, ale problém pro někoho může být s instalací (pro Ty co nemají Windows), nebo chtějí na kopec něco menšího co běží pod Androidem. Tuším expedice Tetřev
a několik dalších účastníků CBM48 teď používalo na zápis spojení Logbook od Apache Znojmo (http://www.cbpmr.cz/webova-online-aplikace-logbook-217.html), pro některá místa je ale blbý, že potřebuje internet. Třeba na Toku byl u mě internet jenom střídavě. Exportovaný deník (s hlavičkou a jedním zápisem) vypadá nějak takhle:

Mates Brno~Chochola~P~446~JN89GG~9.8. 2020 01:10~PMR~PX888K
01:05 Matěj Brno /p Devět Skal JN89AQ;R 4/4

Už teď lze nahrát takový deník do Jerryho webu na adrese http://www.cbpmr.cz/nahraj_txt.php a exportovat ten stejný deník pak v cl6 formátu c6v.

P.S. Mě dokonce napadlo, že pro ty co preferují zápis na papír (jako já :-)) by šlo předtisknout archy, které by se přečetli po oskenování strojově, třeba i s několika chybama, které by se hned korigovali dle databáze, akorát se obávám, že by zapisovatel musel používat minimálně hůlkové písmo do chlívečků, aby to fungovalo. Takže teď přemýšlím, co je problematičtější, jestli přepisovat doma 100 spojení nebo psát ten stejný počet spojení tiskacím.
Ahoj Vašku.

Taky jsem se už pár krát zamýšlel nad tím, čím to, že 2x menší SR má 3-4x víc soutěžících v lize, která má zhruba stejná pravidla. Pokud se to bere tak, že klub CL v podstatě přebírá funkci celostátního sdružení, tak SCBR má cca 140 aktivních členů a CL jich má 47. Takže u obou republik to vychází na cca desetinu členské základny, která ligově soutěží, čili stejně. U ČR je tam ale přesně 2 a půl ryze ČR stanic (když budu sebe počítat polovinou do každé reubliky). Čili kromě pravidel ligy je možné, že se tam promítá taky menší chuť se kolem CB organizovat.

1) Co jsem za poslední léta slyšel na pásmu a viděl na netu, tak v souvislosti s CB ligou nejvíc negativních reakcí vzbuzovali škrty v denících, zejména ty kde se jednalo o vnucování volaček lidem, kteří se těma volačkami sami nikdy neozývají.

2) Rozkoly v klubu určitě CB lize taky neprospívají

3) Celkově vím, že je mezi lidma odpor ke psaní deníků. Vím, že v CBM48 některé potěšilo, že místo deníku CL6 mohli použít Apachův Logbook nebo tabulkový procesor Excel, či poslat deník v textovém formátu.

V souvislosti s posledním, bych určitě z propozic v článcích 4 a 5 vyhodil všechny zmínky o tom, že si soutěžící má má něco počítat. Přiznám se, že mi to ušlo, respektive se to možná změnilo od doby co jsem ty propozice naposledy četl (napadlo mě to když jsem viděl toleranci 15 min, nebyla tam ůvodně menší, 5min?).

Zatím tolik na rozhýbání diskuse.
Myslím, že volačky někdo zapoměl zazipovat a link na strance http://www.cbdx.cz/denikcl6/add/ tim padem nefunguje. Ztahnul jsem si to po prepsani volacky.zip na denikcl6.tom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 další »