CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Příspěvky uživatele Mates Brno CL-27

Výsledky CBM48 zveřejněny!

Gratulace vítězům a všem díky za účast a zábavu, letos jsme měli méně soutěžících než loni, ale někteří nenechávali nic náhodě a patří jim můj obdiv i třímístná dávka bodíků!

1.místo - expedícia Omega
2.místo - expedice Tetřev
3.místo - expedícia Matej

Tabulka a více informací na https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/results.html
A ještě jeden pozdrav ode mne, tentokráte s prosbou. Pokud někdo pojedete z V republiky nebo JZ Slovenska v sobotu 27.10. do Holic a nevadil by Vám Mates jako spolujezdec, ozvěte se mi, prosím, v pátek večer potřebuji být ještě v Bratislavě. 10
Zdravím zdejší CB komunitu. Začal jsem pro tento rok oživovat stránky pro CB Maraton 48h, který se pojede 14.-16.10.2022. Pokud nepotřebujete přesné info o kontrolkách, můžete se už teď přihlašovat:

img

https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/
Kaso, tak altánky Pod zelenými kameny a Ostružná v JN80OA sú tak trochu moja 💛-ka, hodilo mi to raz 3.miesto v EBH a je to mimo chránenej oblasti. Ale vidím, že aj za Pradědom za Vám viedlo výborne!
Tak to sme to meli skoro stejny, Venco! Vylet krasnej, ale radio nic moc. A mas pravdu, zes to mel lepsi jako drat, ja udelal na drat spojeni jenom 14. Krome tradicnich vymluv volby terminu a vysky dratu nad zemi bych rekl, ze k tom prispelo i ruseni odrazu z dalky. Tys to mel taky, ne? Hodne lidi to asi zaplo a hned vyplo. Nebo zvedli skvelc. Poslouchal jsem jak si vyklada typek z Jamaiky s typkem ze zapadniho pobrezi USA, ale Zvolen kousek ode me uplne mrtvej!
Tak som si to overil v banke denníkov a bolo to v decembri :-(.
Ha! Ja som sa tuším ozval z terasy Milanovi, tak to by som mohol vyhrať! Len si musím spomenúť, či to bolo v decembri alebo januari 2 .
Ahoj Franko,
Ja dennik pouzivam pod Linux Mint za pomoci prostredia wine. Pred spustenim je potrebne nastavit locale na ceske s UTF-8, potom vsetko funguje normalne.
Všem ostatním děkuji za účast v soutěži nebo její podporu tady na stránkách nebo přítomností na pásmu a doufám, že se zapojíte i příští rok! Právě jsem Marconimu psal pro účely vytištění ve slovenském CB kalendáři, že další CBM48 bude 14.-16.10.2022, tak snad termín dodržím.
Na stránkách CBM48 to visí od včera, ale jak jsem slíbil, tady jsou vřelé gratulace těm, co se díky své píli i taktické vynalézavosti umístili na bedně:

UMÍSTĚNÍ SOUTĚŽÍCÍ POČET LOKÁTORU / QSO
--------------------------------------------------
1.místo exp. Budvar 16 lokátorů / 125
2.místo Milan Senica 4 lokátory / 134
3.místo exp. Výstrkov 3 lokátory / 68

Počet QSO není ještě po definitivní kontrole, ale další informace ano. Více informací na stránkách soutěže (odkaz v menu vlevo/níže).
Vážení, tak už se nám pořadí letošního CB Maratonu 48h rýsuje. Deníky jsem prošel, ale protože nemám dokončenou finální kontrolu všech duplicitně hlášených volaček a dalších čísel ovlivňujících pořadí, pozdržím zveřejnění tabulky ještě jeden den, do 8.11. Vězte, že soutěžící získali od jednociferných po čtyřciferné(!) bodové hodnocení, což je pro soutěž rekord a právě tři nejlepší letos všichni překonali loňský výkon exp.Tetřev. Nejvíce unikátních QSO vychází kolem 144, ale na bednu to těsně nestačilo. Nejvyšší průměr bodů na QSO je 10.5, ale na rozdíl od loňska, kdy to stačilo exp.Kameň na 3.místo, letos usadilo soutěžícího do první desítky. Podobně jsou na tom soutěžící, kteří vysílali z jednoho lokátoru. Nejvyšší počet aktivovaných lokátorů byl letos taky rekordní - a sice 16 s násobičem 5! Musím to pořádně zkontrolovat, protože o jeden lokátor méně a násobič by byl rázem 4. Tak doufám, že jsem Vás tímto náhledem do výsledků nabudil a že to do zítřka vydržíte, abychom pak kolektivně pogratulovali nejúspěšnějším. Zdraví Mates.
Nadherny clanok Stevo! Ja uz som komentoval na scbr.sk.

Pokial budu niekoho zaujimat este obrazky dalsich stanic a protistanic z CB Maratonu 48h, zajdite tiez na https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/gallery.html

Za nas klub je tam zatial jedno foto od exp.Favorit a prave pridavam par z kontrolky na Cerinku.
Ještě je určite na místě dík Fousáčovi a dalším v klubu, co tady vlevo v menu vytvořili pro CBM chlíveček, podobně Števo a Marconi, když mi volali do Chorvatska na loď, že je uzavírka CB magazínu s kalendářem a ptali se "Mates, je to urgentné. Kedy sa bude konať v tomto roku CBM?". Letos se zaregistrovalo 27 soutěžících, loni to bylo 22 a předloni 15.
Díky Venco! Bylo to příjemné překvapení od Vás, jelikož jsem někde viděl vypsán dřívější termín. Jinak Čeřínek je výtečná kóta na sledování těchto česko-slovenských výměn. Slyším obě strany tak S3 nebo někdy i víc a s napětím čekám jestli se uslyší nebo ne :-).
Díky Števo. Veď som aj čakal že dáš jeden-dva lokátory a bude. A zrazu počúvam na pásme ako lietaš hore-dole po Zvolenskej kotline (nie úplne, niečo naznačil registračný mail)!
S počasím máš pravdu. Ťažko uveriť že by sme aj štvrtý rok CBM mohli mať také :-). Počuj, v nedeľu si bol na opakovači na kanáli 7 aj so stanicami v dolinách zo západného a stredného slovenska (napr. tam Výstrkov volal Trenčianske Mitice 7S, čo by som normálne nemal šancu tam takto počuť). A teraz sa neviem rozhodnúť či ste si postavili niekde na súťaž opakovač alebo to bol nejaký dakde v Nemecku, čo nás odrážal cez ionosféru. Alebo sa len tak niekto zabával s opakovačom na pásme. Teším sa na denník, áno bude to fuška.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 další »