CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Sfázování dvou dipólů

Kategorie: Láďa Fórum - technické okénko, Archiv, Všechny články

11.6.2002 02:24:23 - Láďa Fórum - Technické okénko Ládi Fórum - Návod na sfázování dvou dipólů.

Dlužím zejména Žánovi Bráník popis nebo návod, jak sfázovat dvě antény. Omlouvám se mu tímto a ve velké rychlosti jsem vyhledal obrázek, který popisuje jednoduchý způsob fázování dvou dipólů. Podrobnostmi se v tomto článku zaobírat nebudu - vše potřebné je součástí obrázku. Jen pro úplnost uvedu, že nejsem autorem tohoto řešení, případné dotazy pokud odpovědi budu znát, rád zodpovím.

 


sfazovatdipoly.gif: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

 

Diskuse pod článkem:

 

[686] Sfázování dvou dipólů Žán Bráník 16.6.2002 00:04:57
 

:Díky Ládo za návod,já jsem také nešel to Amatérské rádio,resp.výstřižek,kde se píše,že to používají hlavně řidiči kamionů na sfázování dvou mobilních antén.Rozteč mezi antenami má být 2.75,mezi tím dva stejně dlouhé kusy kabelu a T spojka.Zvětší se tím zisk dopředu a dozadu.Bylo to popsáno v Amaterském radiu ,rubrika CB report,č.11,rok 1991,zdroj:Fan radio,box 77,32300 Plzen 23.

Pokud to jeste existuje,to Fan radio,měli dokonce homologované některé radiostanice.Na internetu jsem je nenašel.

Přeji hezký den,hodně zdaru při psaní nových článků a někdy NASLY,Žán Braník.

 

Autor: Láďa Fórum

Odkaz na originál článku