CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

25 - Miniseriál k tématu: Stupnice pro analogové měřící přístroje - 3

Kategorie: Základní pojmy, Archiv, Všechny články

6.9.2005 13:08:07 - Láďa Fórum - Začínáme na CB - ..nelineární stupnice vhodná pro měřiče vf pole

Někdy jsme postaveni před problém, nakreslit stupnici s nelineárním průběhem. Typickým příkladem může být stupnice potřebná pro jednoduchý měřič vf pole.
Za základ použijeme soubor 180x2.mtr obdobně, jako v předcházejícím článku. Po otevření souboru, jej uložíme pod novým názvem 180x2_meter_VF. 

 

V prvním kroku si změníme nastavení v okně Plate

 

vf_plate_1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Pokud nebudeme požadovat druhou stupnici, lze ji tzv. zneviditelnit tak, že v okně Plate přepneme Number of scales do pozice 2. Klikneme na nápis Scale color a z tabulky nabídek barvy stupnice vybereme bílou barvu. Přepneme na Preview, kde uvidíme pouze stupnici s označením 1.
V dalším upravíme v okně Scale design původní hodnoty nastavení podle tohoto obrázku:

 

vf_scale_1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 

Po přepnutí na Preview se zobrazí vytvořená stupnice v obdobném provedení. Pokud dělení či rozsah stupnice bude potřebné změnit, budeme to provádět v okně Scale. Pravděpodobně půjde jen o změny linearity, případně rozsahu. Při jisté dávce trpělivosti výsledek jistě bude v souladu s očekáváním.

 

preview_vf_dB_1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Autor: Láďa Fórum
Odkaz na originál článku