CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Bylo spuštěno přihlašování do LPD 2021. Přihláška ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování do EBH 2021. Přihláška ZDE.

 

POZOR! Fotosoutěž s CB tématikou - ZDE, Galerie fotografií - ZDE.

LPD 2020

Kategorie: Všechny články, Letní polní den, Expedice Pohádka
LPD 2020... Made in Czechoslovakia ...

Jako členové CB CL klubu nesmíme chybět na jednom z nejdůležitějších a nejprestižnějších závodech roku. O účasti v tomto závodě se doma příliš bavit nemusíme. Vloni jsme si vyzkoušeli vysílat dva z jedné koty a vzhledem k tomu, že jsem dělal alfu byla Mirka utiskována.  No aby k tomu letos nedošlo rozhodli jsme, že pojedeme každý sám. Tedy aby to nevyznělo zle, nebylo to podle vzoru neznám bratra ani vlastní ženu =))


Znamenalo to vše připravit nejméně dvakrát. 

 

Místo jsme si již vyzkoušeli o EBH a tak jsme doufali že to bude chodit i nyní. Díky vstřícnosti majitele hotelu na Lesné, jsme opět využili jeho louku u hotelu a Mirku jsem zde zanechal s karavanem a náležitou výbavou. 

Zlí jazykové tvrdí, že dostala tu nejhorší výbavu co jsem doma našel..... Důrazně oponuji a podotýkám, že jako elektrikářka již umí opravit i prasklou skleněnou pojistku ve zdroji. Sice něco do telefonu pindala, ale co by neudělala pro účast v závodě =)).

Já odjel na oblíbenou Svahovou což je o 10 km blíž do republiky, ale mám tam klid a hlavně zázemí které potřebuji pro stavbu anténní směrovky. Letos mi to zapoměli posekat a tak jsem se brodil po pás v trávě.  Navíc mi les oplotili a tak jsem musel dávat centrálu jinam než jsem zvyklej. Ještě že jsem sebou měl dost lukovskejch kabelů a tak šla centrála pěkně po louce dolu. Půlka na 4 metrovej dural a pak šup s ní na posed. Logopero stavím ze štaflí, to mám nacvičený, a tak za hodinu a půl jsem připraven na test. PSW super na první dobrou. Jako první se ozvala Mirka, tam nebylo do vedlejšího lokátoru co zkoušet..... Pak hned V3D, a tam se vše jevilo taky dobře. Následovala kávička a pár kremrolek za dobře odvedenou práci a pak už 19 hodina a jelo se hned od začátku pěkně svižně.

Samá junajtid kindom, ytali, ukrajyna, dojčland a pak český stanice, který se v tomhle bordýlku uspokojovali DXama. A v tomhle jsme měli ještě my lovit AA, CL a ET....no super. Logicky tak začali můj deník obsazovat volačky s reportem 59 a navíc z lokátoru JO60, maximálně JO 70. Tady jsem začal mít pochybnosti, že všechno není se směrovkou tak jak má být, ale čas byl v tuto chvíli nepřítel a tak jsem nic neřešil. Někdy před 22 hodinou už mi bylo jasné že směrovka směruje ale nepřijímá to co by měla oproti půlce. Snad se to dožene v druhé půlce. 

V přestávce jsem jen s baterkou konstatoval, že nikde chybu nevidím, prvky mám všechny.... Mirka mi potvrdila, že i ona má hodně málo spojení (což jsem někde odposlechl)... Největší problém jí dělal CL95 a to ho měla doslova za kopcem...  S Fousáčem jsme se schodli, že mi směrovku ovlivnuje vysoká tráva. Faktem je, že spodní prvky byly tak 30 cm v trávě... Čert se mi vysmál, že si mám koupit na portejbl ještě kombajn - není nad chtít poradit od kamaráda... No nechtělo se mi jít vytrhávat o půlnoci trávu pod směrovkou, takže jsem doufal, že bude líp.....Jak jsem starej.....zase jsem tomu chtěl uvěřit. =((

Druhý kolo byla taky bída, nebejt ráno Tygra na Ďumbieri a v závěsu Števa Zvolen, tak bych tvrdil, že za Vysočinou nikdo nebyl. Rychlé spojení a frekvence volná pro další. Tygr byl slyšet asi ještě 10-12  minut, ale dělal hlavně moravu, nicméně to vím z jeho relace, protistanice ani změna šumu. 

Po závodě vše vypnout, zabalit, a hurá do vyhřátého karavanu na Lesnou. Obloha hrála zajímavejma barvama, i přes to, že se stahovala mračna. Budíček dávám na 10 hodinu, ale to už bubnoval déšť do střechy a tak jsme Mirky výbavu balili již za deště a také na neposekané louce.

... JO60QN ...

... JO60RN ...

Odjíždíme přesně v 11 hodin za odbíjení zvonu v místní zvoničce.  Hodina cesty a doma nás již vítá naše malá radioamaterka Terezka a teplý obídek na stole. S klidným svědomím mohu říci, že jsem udělal vše co jsem slyšel. Vím, že tam byl ještě Milan Senica, ale to byla pouze nesrozumitelná změna šumu. Ale jelikož toto jsou stálice v mých ligových denících i na půlku, tak usuzuji, že podmínky byly fakt na nic. Doma jsme deníky již přepsali, zkontrolovali a těšíme se jak to letos  všechno dopadne.

Děkujeme všem AA za perfektní práci na pásmu a těšíme se snad na viděnou ve Výrovicích, kde pro Vás již Milda ve svém sklípku chladí šampusy... PS: Milda Šáňo nepije, tak je tam v bezpečí !!! 

Mirka Stankovany Sulejovice CL-93 a Honza Sulejovice CL-50

 

 

Komentáře

postPřidat komentář
Fousáč Plzeň CL-51
odpovědět citovat
Ty máš jediný velký štěstí, že máš šikovnou a kvalifikovanou ženu, která si dokáže dvakrát po sobě vyměnit pojistky.
Nepřej si domýšlet jak by to s tebou dopadlo, kdyby jsi měl nějakou pipku, která by to nezvládla. To by jsi snad musel chodit kanálama.
Venca Chotěšov CL-39
odpovědět citovat
Ano letos to bylo ňejaké posraté. Ale to říkáme každý rok a potom stejně sedíme u jednoho stolu u dobré bašty mezi bandou bláznů a je nám dobře 3 . 3 Tak,že ahóóój u těch šampáňos.