CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Matadoři na Lichnici 2021

Kategorie: Všechny články, Sdružení Matador
Matadoři na Lichnici 2021

Zase se rok s rokem sešel a pomalu ale jistě přichází rok 2022.

Matadoři na Lichnici

Zase se rok s rokem sešel a pomalu ale jistě přichází rok 2022. Sdružení CB expedic Matador, tak jako již 11 let před tímto časem, tak snad ještě dlouho i po tomto čase, každý rok uskutečňuje setkání svých členů a jejich hostů. Ještě před 3 roky se toto setkání uskutečňovalo na Vysoké Holi ve 1400 mnm. Ale jak nám přibývá, tedy některým členům na věku bylo nutno přehodnotit jejich schopnosti a vyjít vstříc jejich neschopnosti a tak se zvolilo nové místo, Lichnice v Železných horách, kde se již v minulosti udávaly klubová setkání. Toto místo již panáčci zvládají lépe. Tentokrát to bylo 25.12. 2021.

Jako zatím každý rok jsme dostali svolení od paní Kastelánky vyjet až na hrad a možnost přebývat  v prostorách hradního muzea.

Spaní panáčci řešili každý ve svém komfortu ( v autě) až na Vencu Chotěšov, který se válel na své postýlce v muzeu

26.12. již dorazila první návštěva Míra Beranov a po něm Vláďa Tři Dvory. Probralo se spousty věcí co se sdružení týká a i jsme se dohodli na některých drobných změnách v podmínkách získání certifikátu Matadora. Jedlo se, pilo se a pak se zase pilo a jedlo a bylo nám dobře.

Kuba Šumná, Milda Lesná, Mattoni Znojmo

26.12. k večeru dorazila další návštěva a to Mattoni Znojmo s rodinkou. Opět se probralo pár užitečných věcí jako je například možnost konání výroční členské schůze na takovém místě, aby to měli  blíž i Slovenští členové. Mattoni přišel se zajímavým návrhem, který se ale napřed musí předložit výboru klubu. Jak 26. tak 27.12. pracovala stanice a navázalo se 32 spojení.

28.12. ráno přišel den loučení a s tím spojený i úklid prostor, kde jsme fungovali a na úplný konec našeho letošního pobytu, Venca Chotěšov udělal zápis do hradní kroniky.

A následoval odjezd. Vzhledem k zasněžené cestě strmého přístupu na hrad to nabylo úplně jednoduché, ale zvládlo se to bez ztráty květinky.

Na úplný závěr bych chtěl poděkovat vážené paní kastelánce za důvěru, kterou v nás vkládá. Poděkovat chcem i obci Třemošnice, pod kterou Lichnice spadá, tedy panu starostovi ing. Bubeníkovi taktéž za projevenou důvěru v naše sdružení. Oběma přejeme pevné zdraví a šťastný a veselý nový rok 2022. Stejně tak Vám všem, kteří nás podporujete .

Za CB sdružení Matador

 Venca Chotěšov MT-1 a CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Alpinet Plzeň
odpovědět citovat
Moc krásné místo jste zvolili, je to nádhera. Doufám, že jste kuli pikle na rok 2022 3
Venca Chotěšov CL-39
citovat
No to si piš že jsme kuli pikle a jestli se povedou, bude to zajímavé. 9