CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

POZOR, POZOR!!! Holice 2022 Vyhlašování výsledků CB soutěží bude ve Velkém sále 27.8.2022 od 13 hod. Program ZDE.

 

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Radegasti na Čerchově

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Radegasti na Čerchově

Tak letos jsem byl odhodlaný jet na Koráb, což také bylo presentováno, a nakonec jsem se rozhodl pro Čerchov

Radegasti na Čerchově

 Tak letos jsem byl odhodlaný  jet na Koráb, což také bylo presentováno, a nakonec jsem se rozhodl pro Čerchov. Podle informací se připravovalo na kopec slušné množství lidiček a tak se hodilo  lepší QTH. I když jak se to vezme. Křížový Vrch 480m udělá s kvalitní  ANT skoro to samé co z Čerchova z 5/8, jen s jediným rozdílem a to je cca 2S. Zkrátka vyhrál to Čerchov. Sněhu bylo poskrovnu, ale byl ! To ano.

Postaveno bylo za chvilku. Teplo nastartováno, kafe připraveno jen mi nikdo nic nenabízel a nikdo nic nepřipravoval. Zkrátka sám si vařím, sám si peru, že se nato nevytento. Vorlík si klidně zůstane doma a odhání koviďáka a já sameček samotinký se musel trápit se všemi možnými neduhy jako je: hlad, žízeň, chuť na pečenou papriku s česnekem a na pečené kuřátko. Ani pivo mi nikdo nenabízel o grogu ani nemluvím. Nebýt těch lidiček na pásmu a že jich tam bylo požehnaně, snad bych tam stumpachověl.

Ale tentokrát to bylo dobré a lidiček jako smetí. Mohu říci , že letos CBčko ožívá. Je tu pár nových „tváří“, zvláště ze ZPČ kteří opravdu oživují pásmo a to je dobře !! I klubáci mne potěšili protože jich vyjelo asi 6 klubových panáčků a chodilo jim to UFB. První mne překvapil Tygr Mutěnice MT2 exp. Horal ze Šibenického Vrchu. V3D je stejně jako Radegast  již dekorací pásma, ale potěšila exp.Favorit MT3 a Jarda Koštice CL-49. Venda Brdy stejně jako Alpinet Plzeň obohatili a obohacují již nějakou dobu éter svojí přítomností a vypadá to, že se i do budoucna jeví, že budou díky těmto portejblistům výjezdy veselejší a bohatší o kvalitní QSO, což ocení hlavně Slováci protože ZPČ je pro ně kvalitní  DX přímou vlnou. Podmínky se houpaly dost výrazně ale i tak se do deníčku vešlo za  4 hodiny  cca 40 QSO a s toho je radost pohledět na mapku.

Kolem 18 hodiny začal poletovat snížek a v 19 již natolik hustě sněžilo, že jsem se rozhodl sbalit vercajk a raději zmizet. Za hodinu bylo sbaleno a mazat domů dřív než si z kopce rozbiju čuňu ( neměl jsem řetězy). I tak jsem byl na silnici 50Km od domova po 21 hodině. Domů jsem dojel kolem 22 hodiny a tím pro mne tato expedice skončila a těším se na příští měsíc, pokud nás vláda pustí z baráku.

Tak ať nám to lítá

Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

postPřidat komentář
Alpinet Plzeň
odpovědět citovat
Pěkné fotky. Také máme v plánu se na Čerchov letos vydat, minimálně s ruční CB / PMR. Sobotní portable byl velmi příjemný a rád jsem Vás, místní klubáky, slyšel a nejen Vás. Jsem moc potěšen, že nás tak pozitivně vnímáte, snažíme se a jen tak přestat nehodlámě, ba naopak.
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Pokud pojedete na Čerchov tak pozor na bránu. S určitostí bude v této době zavřená, ale neni problém mi dát vědět a zařídí se to. Pokud je hospoda otevřená tak hostinský bránu drží otevřenou, ale v této době je to jinak, ale jak říkám stačí telefon.
Expedice Žába
odpovědět citovat
Zdravím, pěkné fotky. Nevadí-li, tu s rozhlednou jsem si dal jako pozadí na monitor. A jeden dotaz, ta věž naproti Kurzově věži slouží čemu? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den, Expedice Žába. 73
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Ano ta Kurzovka vypadá dobře. Ve věži naproti rozhledně je fungující pasivní letecká služba kterou obhospodařují vojáci.