CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

Slovenská zimní soutěž na Křížovém Vrchu

Kategorie: Všechny články, Expedice Radegast
Slovenská zimní soutěž na Křížovém Vrchu

Letošní zimní závod jsme se rozhodli opět vyrazit na Čerchov s tím, že se pokusíme o sobě nechat slyšet.

Slovenská zimní soutěž z Křížového Vrchu

Letošní zimní závod jsme se rozhodli opět vyrazit na Čerchov s tím, že se pokusíme o sobě nechat slyšet. Techniku jsme měli připravenou a byla, řekl bych na úrovni. Dvojčátko bylo připraveno a pro jistotu i 5/8, kdyby se něco podělalo a že to je reálné jsme se několikrát přesvědčili, když jsme dvojče rozebírali tím, že jsme shrabali zbytky, které se nám váleli po Čerchově. Tak letos k tomu nedošlo a to hlavně proto, že jsme na Čerchov ani nedojeli. Co se upravil vrchol tím, že se zbouraly všechny objekty a ukončila činnost vojáků, ukončila se i zimní úprava cesty (protahování) a kromě 4x4 se tam, pokud napadne 20cm sněhu, nedostane nic . Asi bychom si poradili, mám k dispozici Ofrouda, ale jak je velký tak je v něm opravdu málo místa. Má to naviják vepředu i vzadu, ale spát se v tom nedá. Zkrátka na dvě věci na h…….. a na nic. No a přišlo na „nejhorší“ na Křížový Vrch.

Ani tam to nebylo úplně jednoduché. Také bylo napadáno, ale podstatně méně než na Čerchově nebo Korábu. I když jsem sebou měl řetězy, nebyly zapotřebí.

2t Caravella se doškrábala až na vrchol . Než jsme začali montovat ANT pomalu začal padat sníh. Teplota kolem 0. Během 30min. začalo již padat vydatně, ale to nám již bylo fuk. Centrála makala, el.topení také makalo, ANT nevykazovala žádný problém a tak jsme si užívali kávičky, tlačenky, buřtíčky a božského kuropění uvnitř teplého autíčka.

Začali se ozývat kolegové a vypadalo to, že to bude chodit. Stálice V3D nás pozdravil a hned poznal, že jsme na naší krtině 480m. Je to přece jen rozdíl 1042 od 480m, ale podle zkušenosti tato krtina umí i Slováky. Tak letos jsme tedy to štěstí neměli, ale i tak to nebylo na jednoduché HB špatné. Venku bylo vcelku dost stanic na kopcích, ale i domasedů bylo dostatek. Na 18 kanále bylo obsazeno Hodspotem prakticky po celou dobu našeho vysílání, ale nedá se říci, že by to překáželo. Je to další technologie, která se snaží využít CB pásmo. Sem tam jsou připomínky proč se to děje a že to nemá na CB co dělat. Domnívám se, že to má na CB co dělat. Vidím to jen jako další pokus o využití tohoto pásma. V našich soutěžích CB liga, EBH,LPD a nejspíš i dalších jsou v propozicích poznačeny zákazy použít v dané soutěži tento způsob komunikace, ale to není myšleno jako boj proti těmto technologiím, ale jde především o zachování standardních způsobů komunikace při námi pořádaných soutěžích.

Tak a zpátky k Zimnímu závodu. Čas ubíhal a spojení přibývala. Zatím pro nás byla hranice 250 Km nepřekonatelná. S největší pravděpodobností díky hustému sněžení s deštěm. I foukalo od západu, ale byly jsme chráněni kostelem. Sněhu přibývalo a i když jsem to domů neměl daleko 5 Km, cesta dolů umí být hodně nepříjemná. I stanic ubylo a již skoro hodinu jsme neslyšeli nic zajímavého až najednou Olomoucko 300 Km nás potěšilo a pak zase nic. Vidina cesty dolů spojená s úbytkem stanic nás přesvědčila abychom ukončili práci a začali balit. Ono i toho je za špatného počasí dost. V této chvíli sněží a je -4.  A tady je výsledek našeho snažení , který odejde jak na Slovensko, tak do CB ligy

Všem kteří se ozvali děkujeme a omlouváme se Slovenským kamarádům, že jsme jim do deníků nepřidali potřebné Km. Snad jindy bude lépe. Hlavně přejeme Vám všem pevné zdraví  a tak potřebné štěstí.

Za exp.Radegast :

Vorel Stupno CL-45 a Venca Chotěšov CL-39

Komentáře

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Honza Rosice
odpovědět citovat
zdravím taky máme na toto místo hezké vzpomínky z Mirkou i když tam byla zima :-)

jen škoda že některý kamarádi už nejsou to co bývali
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Honza Rosice napsal/a: zdravím taky máme na toto místo hezké vzpomínky z Mirkou i když tam byla zima :-)
jen škoda že některý kamarádi už nejsou to co bývali

Honzo nějak tomu nerozumím. Chtělo by to asi přeložit lépe do srozumitelné češtiny.
Vláďa Tři Dvory CL-78
odpovědět citovat
Slovenským kolegům v Zimním závodě o ty kilometry nešlo ale další kraj by uvítali.
Jinak podařilo se mi před půlnocí při odjezdu z kóty zabloudit na padesáti metrech louky. Potupný pěší průzkum couvání a opakovaný odjezd pod jiným úhlem abych trefil na cestu. Před kapotou bílá namrzající tma, zhasnuto, malá, velká světla, mlhovky, všechno jedno.
Alpinet Plzeň
odpovědět citovat
Pěkně Vám to z Křížového vrchu chodilo, byla radost Vás opět slyšet. Než jsem sestavil směrovku, tak nám tak taky nasněžilo cca 2-3cm. Jakého fešáka Offroada mátek dispozici? Jak jsme se o tom bavili,Offroad je perfektní na zdolání koty,ale vnitřní vyžití se nedá s multivanem srovnávat.
Expedice Žába
citovat
Ideální ofroad je Praga V3S s kamínky na dřevo či uhlí. Ale stačila by i Tatra 805 rovněž s kamny. 5
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Expedice Žába napsal/a: Ideální ofroad je Praga V3S s kamínky na dřevo či uhlí. Ale stačila by i Tatra 805 rovněž s kamny.

Jo Jo Třinec nebo-li Tatra 805 jsem doma měl 20 let a do poslední chvíle jezdila. Snad jezdí ještě teď. Neznal jsem jediný případ že by něco nevyjela, nebo někam nedojela ( teda pokud ji nedošel benzín). Měla nádrž na 100l a když jsem tam nalil 30l bylo to jako když plivne a do svahu to občas chcíplo. 3 3 . Jo a žralo to 18l po silnici a 40l v terénu. 3
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Alpinet Plzeň napsal/a: Pěkně Vám to z Křížového vrchu chodilo, byla radost Vás opět slyšet. Než jsem sestavil směrovku, tak nám tak taky nasněžilo cca 2-3cm. Jakého fešáka Offroada mátek dispozici? Jak jsme se o tom bavili,Offroad je perfektní na zdolání koty,ale vnitřní vyžití se nedá s multivanem srovnávat.

Je to Defendr. Je to tak dobrý pro lesáky stahovat dřevo. Uvnitř to celkem jde, ale již pro 2 lidičky aby tam mohli přespat a ještě mít stanici a pracovat s ní je holý nesmysl. Ten parchant se sám vytáhne na strom ale existovat v něm jinak než při jízdě je holý nesmysl.
Fousáč Plzeň CL-51
citovat
Venca Chotěšov CL-39 napsal/a: Alpinet Plzeň napsal/a: Pěkně Vám to z Křížového vrchu chodilo, byla radost Vás opět slyšet. Než jsem sestavil směrovku, tak nám tak taky nasněžilo cca 2-3cm. Jakého fešáka Offroada mátek dispozici? Jak jsme se o tom bavili,Offroad je perfektní na zdolání koty,ale vnitřní vyžití se nedá s multivanem srovnávat.
Je to Defendr. Je to tak dobrý pro lesáky stahovat dřevo. Uvnitř to celkem jde, ale již pro 2 lidičky aby tam mohli přespat a ještě mít stanici a pracovat s ní je holý nesmysl. Ten parchant se sám vytáhne na strom ale existovat v něm jinak než při jízdě je holý nesmysl.

Není to zrovna Defender, ale takhle třeba vypadá Toyota - https://www.youtube.com/watch?v=fKQFi44HnEE
Expedice Žába
odpovědět citovat
Ahoj, mě osobně nevadí hotspoty na pásmu "B". Vadí mi akorát to, že jsou skoro na všech. Je dobré, že nejsou tam kde jsou i Slovenské kanály z pásma"B". Je pravdou že béčko je prakticky nevyužito, tak proč tam nezkusit něco jiného. Ale bojím se tohoto výkladu VO od Jirky Nemanice ze stránek OK1OCB: " Není tam ovšem nikde uvedeno, že by se nesmělo svolávat na jiných kanálech, stejně jako že by opakovač (nebo cokoliv podobného) nesměl být jinde ". Podle toho by klidně mohli být ty hotspoty i na pásmu "C". Jirka Nemanice slibuje že na "C" vyjma té 18 jinam nepůjdou a na tom pásmu "B" to dají na méně kanálů. Ale spíš jde o to, aby se nenašel někdo jiný, taky si nevybudoval vlastní síť hotspotů a vlezl s tím na "C". A to by mě vadilo. A Vám možná taky ... Honza - Expedice Žába. 73
Venca Chotěšov CL-39
citovat
Ano Honzo dávám ti za pravdu, jen je problém v tom, že je to na vůli těch kteří to podporují. Snad se budou řídit VO ale jak sám víš tak to některým moc nejde. Zatím to nějak zvlášť nepřekáží a je pravdou, že každý počin který oživí, obohatí nebo jiným způsobem zatraktivní CB pásma je dobrý počin. A je pravdou, že každý pokus který by mohl zvednout zájem o CB provoz je třeba podpořit, ale také je pravda, že všeho a to i toho dobrého, je-li toho moc, škodí. Necháme se překvapit jak hodně moc vystrčí tato novinka hlavu z řady a zatím ji určitě nebude dobré zatracovat i když může v budoucnu CB provozu ublížit.