CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.
Aktuality

Vyzýváme členy CB klubu Česká Lípa, kteří se na klubovém webu ještě nepřihlásili, aby tak učinili v zájmu řádné informovanosti o dění v klubu. Viz článek o registraci.

 

Bylo spuštěno přihlašování na VČS, uzávěrka je 19.4.2024. Článek k VČS je taktéž vydán. Těšíme se na všechny!

Příspěvky uživatele Jordán Nový Jičín

Zdravím Ťa Peter, neviem kde bývaš, či v SR alebo ČR, ale moje úvahy sú asi platné v oboch republikách.
Niekedy dávno za mojich mladých čias bola inštalácia akýchkoľvek antén na komínové telesá zakázaná. Dnes už to aktívne nesledujem, preto to meritorne netvrdím.
Horšie ale vyznie namáhanie komínového telesa na ohyb ktorému ho vystavíš inštaláciou takejto antény, pritom komínové teleso neni projektovo určené prioritne k odolávaniu na ohyb. Anténa lambda 5/8 pre CB pásmo za silného poryvu vetra dokáže zohnuť prípadne aj zlomiť duralové tlstostenné pevnostné trubky o vonkajšom priemere 40 mm. (vlastná i prevzatá skúsenosť). Domnievam sa, že by došlo minimálne k porušeniu ceslistvosti komína. V krajnom prípade by cyklickým ohybovým namáhaním komína došlo napr. k porušeniu tesnosti spalinovej cesty (teda tesnosti komína) a k možnému úniku spalín mimo komín. V ojedinelom prípade by to eventálne mohlo byť i príčinou zahorenia v podkroví a pod.
Preto osobne toto riešenie nedoporučujem a varujem pred ním.
Ak už takúto anténu na strechu, tak na staticky pevný stožiar pevne zakotvený, nepodliehajúci výkyvom pri poryvoch vetra. Prechod cez strechu dobre utesnený ale elastický pomocou materialu odolávajúcemu UV žiareniu a zmenám teploty. A samozrejmá a nevyhnutná je ochrana proti atmosferickému prepätiu a bleskom zemnením.
Sú to všetko moje osobné skúsenosti a pozbierané z okolia.
Prajem úspech v riešení. J.
K přání štěstí, zdraví a elánu do života Honzovi Sosnová se taktéž s radostí připojuji. Jordán N. Jičín
Přátelé, díky za Vaší práci. Ať se Vám nadále daří udržovat to, čemu odborníci rádi říkají Ham Spirit - pro nás běžné lidičky slušné a přátelské ovzduší. Hezký večer všem. J.
No, podle toho jak sleduji co se u nás děje, tak největší rozmach má tunelování. Proto bych navrhl prokopat tunel z Holic na Rematu... 2 aby to bylo stylové a tak nějak charakteristické pro naší dobu ve které žijeme.
Nemám čas odpovídat jednotlivě dalším dotazujícím, proto uvedu tady:
Hyundai H1 4WD Starex, 2,5 CRDi, s redukcí, 7 míst jízda, 2 místa na ležení. Jinak je to jako klasická H1 mikrobus, jenomže podvozek do terénu na příslušně mohutnějších kolech a leze se tam po třech schůdcích. 4 dveře, sedačky druhého řadu otočné a posuvné.
Přátelé, zavedením tohoto nového webu zmizela možnost inzerce a tak nevím jak nejlépe dát ve známost, že uvažuji pustit svého terénního oře do světa. Věk se zvyšuje, výsledky na kopcích nic moc a už jej nevyužiji ani na jízdy do terénu na střelnice. Zítra udělám asi poslední delší jízdu do Jeseníků a pak autíčko nabídnu případnému zájemci. Dobře mi posloužilo, vždy mě bezpečně dopravilo do cíle i v těch nejkrkolomnějších terénech a taky se v něm dobře spí. Bude mi po něm smutno, ale tak to v životě běží. Takže přátelé praštěni anténou, víte to první. V Holicích budu k dispozici na případné dotazy. Hezký večer. 10 J.
Přátelé, jak koukám do mapy, tak to Vaše první bivakování u přehrady bude v loc. JN73NS, co je cca 683 km od mé zahrady v Bernarticích v loc. JN89XO a to by už bylo celkem možné spojení. Samozřejmě když bude mé z mé straně vše v richtigu (nebo all right) či jak se to moderně říká. Hezký výlet za poznáním a zážitky. 9 10 .
Příteli, ať se daří a dobrý vítr do plachet. 10 Budu mít uši nastraženy...
Přátelé, držím Vám všechny palce a lhal bych, kdyby jsem napsal že Vám nezávidím. Ale objektivně přiznávám, že bych to už asi nedal. Takže hodně úspěchů a budu Vás vyhlížet v éteru. Záhadou mi je, jak natěsnáte 4 ne podvyživené osoby s takovou bagáží na 3 týdny do Multivanu, když já mám problém nabalit můj expedičák na LPD. Držte se přátelé. 10
Tomáši, kamaráde, opět perfektní analytické dílo 10 . Mám sto chutí Tě navrhnout ministru Bartošovi jako náměstka pro digitalizaci mapových podkladů, aby Tvá práce a dílo bylo patřičně ohodnoceno. K tomu samozřejmě dvě asistentky a řidič s vozidlem i pro soukromé používání. Časem by se tvůj obor rozrostl na odbor a už by si měl několik zástupců a tak dále... Však jak to běží v životě to znáš. Hezký den Tobě i všem kolegům. J.
Ať se daří kluci a hlavně ať se v pořádku setkáme v Holicích. A pokud budete mít jasno kdy a kde budete bivakovat a vysílat, dejte včas ve známost. Snad se povede nějaké to spojení.
Jo, a nezapomeňte na zdravou výživu a především pitný režim. 2
Holice 2023
Včera byl vyhlášen termín setkání Holice 2023 na 25. až 26. srpna. 9
Díky Soptíku, hezká reminiscence. Krásný vstup do roku 2023 všem. 9
Stránky provozoval "Paja" jinak Pavel Veselý. Snad ještě je k nalezení někde myslím na ZČU v Plzni (???)
Ano Vláďo, tomu rozumím a z toho mi hlava nebolí. Více mě udivuje, že 30.1.2022 je zveřejněno že se může přihlašovat na LPD a taky že kóty rezervované pro bonusové stanice budou označeny "AA" a do dnes NIC. Že by to nikdo nečetl celý půlrok? Pak mě napadá kacířská otázka, zdali vůbec má smysl něco zveřejňovat když se to pak neplní... No nic, slunce již dávno spí a je na čase taky zalehnout. Ráno čeká dlouhá cesta... Dobrou noc všem. 9
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 další »