CB klub Česká Lípa CL - Charlie Lima CB klub Česká lípa, z.s.

Příspěvky uživatele David Zlín

Priloha z mailu. Tu vidi jen prihlaseny do dane schranky.
Zavery lze delat ruzne. Treba takove, ze kdyz uz zjistil, ze prihlasovani jede, tak se zkusil prihlasit aspon nekam. Protoze po zkusenostech s CL je vsem jasne, ze naprava chyb byva nekdy nemozna. Samozrejme se to vzdycky potom otoci proti tomu, kdo si stezoval, jsou kolem toho reci, ze kdo nic nedela nic nezkazi + treba upozorneni, ze v minulosti taky neco porusil. Zkratka jak od nejakych ouradu, nedejboze z minuleho rezimu. Ted jeste cekam, ze kvuli tomu jako obvykle vyjde clanek, popisujici zasluhy dotycnych.
Osobní údaje jsou jakékoli informace, které se týkají identifikované nebo identifikovatelné žijící osoby. K osobním údajům patří i různé jednotlivé informace, které společně jako celek mohou vést k identifikaci určité osoby.
Ostatni vetsinou davaji na vyber mezi anonymizaci a kompletnim smazanim. Ma to svuj vyznam, protoze tam muzou byt napr. zminene podpisy, obsahem zpravy mohou byt udaje jednoznacne identifikujici danou osobu nebo jine osoby atd. Dela to tak treba i Idnes. Predpokladal bych, ze CL se nespokoji s nutnym minimem (ktere je sporne) ale pujde prikladem!
Ahoj Žábo, aktuálně nemám v plánu své příspěvky a účet smazat. Jen jsem zrovna měl po vzoru jiných nutnost vyjádřit se k něčemu, co se mě týká jen okrajově, asi jako se ČL týká GDPR v souvislosti s jinými soutěžemi 5
A my děkujeme, že tady tato dosud chybějící možnost již je. Nicméně pořád nenacházím možnost výmazu vložených dat. Jen se místo usernamu zobrazuje otazník, což je jistě fajn ale příspěvky často obsahují podpis, takže je to takové ne úplně dokonalé. Takže je to takový výmaz neúplný, řekněme českolipský.
Slyšeli (četli) jsme slovo Boží. Teď jen jako v ostatních případech prokázat, že je to jinak.
Přesně to bych taky rád věděl. Kope se tady do všech kolem, že nemají web dle GDPR ale ohledně práva na výmaz jsem v profilu nikde nic nenašel, jen možnost stáhnout data.
Indexování neřeš ale indexuj dál.
Protože Deník CL-6 je obskurní SW poplatný době svého vzniku, neumí pracovat s Internetem, je nutné použít starý systém nebo ho instalovat do nestandardního umístění, v Linuxu je potřeba Wine a i tak to není podporované, nenabízí spoustu funcí, které zmíněná aplikace má. A stačí webový prohlížeč. Na druhou stranu je škoda, že Deník CL6 nemá zveřejněný zdrojový kód, protože by mě třeba strašně zajímalo, jak je řešená indexace. Místo aby to trvalo pár ms to trvá nehorázně dlouho, to napsat muselo vyžadovat slušnou invenci.
Pokud nepadá jedno spojení za druhým, tak si taky rád pokecám, pokud je o čem a mezi každým odklíčováním není x brejků, kteří se snaží udělat spojení. A pokud k tomu prostor není, tak se často najde v nočních hodinách, kdy stanice většinou dávají výzvy do prázdna. Dost se toho prokecalo i při LPD a v pauze a tam se opravdu nic moc zapisovat nemuselo. Myslím, že množství toho, co se musí zapsat, s tím až tak nesouvisí..

Jinak nic proti db míst a automatickému přiřazování lokátoru, pokud si někdo chce zapisovat naprosto přesné QTH, tak mu to pomůže. Ale zapsání všech těchto údajů nijak nesouvisí s kvalitou nebo kompletností daného spojení, jen je následně případně víc postprocessingu, kdy deník neprochází kontrolou a "dolaďuje" se. A stejně tak spíš dojde k omylu.. Spousta práce na obou stranách a přitom je tady otázka přidané hodnoty.

Pokud jde o AMA zkoušky, tak tam si taky rýpnu 3 Je to v podstatě jen dějepis, tak jak byl na základce. Pár otázek z elektroniky (kdy jsou známé otázky a odpovědi) a potom pár výpočtů, které ani výpočty nejsou, protože se čísla nemění a taky jsou známé včetně výsledků. Naopak je nutné naučit se kompletně celý bandplan, vědět kam směrovat z Prahy anténu (Praha je přitom velmi zajímavá kóta, ze které se jezdí vysílat) atd.. Pokud někdo neudělá, tak si většinou jen nenašel čas mechanicky se to naučit (nebo nechtěl na ČTÚ opisovat z papíru, nebo nešel na kurz, který se dělá tak nějak.....víme jak).
Samozřejmě ale všichni víme, že to tak není. Často si operátor vydoluje nejpotřebnější info a zbytek nakliká z databáze.. Já sám jsem se v minulosti našel v cizím deníku z úplně jiného QTH, než kde jsem byl. Tehdy jsem to spojení považoval za 'neudělané', protože jsme se opravdu neslyšeli. Ale kupodivu tam nějaké místo nakonec bylo i se správným lokátorem a kontrolou to prošlo, protože vše sedělo.
Ja bral v uvahu hlavne Ligu, protoze je tam pouziti Deniku CL-6 povinne a je to asi nejvetsi zavod, ve kterem se pouziva, takze by mel reflektovat situaci.

V propozicich Ligy je spousta udaju, ktere musi byt uvedene v deniku. Zajimave je, ze tam neni popsano, co vlastne stanice musi predat a jak ma vypadat spojeni. Takze mame spoustu udaju o kazdem spojeni, vcetne nazvu kopce, vysky, lokatoru, znacky, domaciho qth daneho cloveka atd... ale nic z toho se vlastne nemusi predat. Otazkou tedy je, proc tolik udaju, kdyz se jen berou z nejake databaze a realne mi nemusi byt nadiktovan ani lokator.

LPD je dobry priklad, je presne dano, co se musi predat a treba zrovna lokator povazuji za nejpodstatnejsi vec, jeho predani je v poradku. U Ligy, kde je nutne zapsat vsechno mozne, se ve skutecnosti nic moc predavat nemusi, jen nejak vyplnit.
Napadá mě, k čemu je to vlastně dobré, když se vzdálenosti počítají z lokátorů. V podstatě jediné potřebné údaje jsou značka/volačka, lokátor a asi i čas s rozumnou přesností. Pokud se pro výpočet bodů používá koeficient např. podle nadmořské výšky, stačí údaj soutěžní stanice (výška ostatních nerozhoduje). Potom je mi úplně jedno, ve které části Doupovských hor někdo je, konkrétní místo (s přesností jakou potřebuji), zjistím z lokátoru. Naopak jak je zde zmíněno, když někdo neví ani lokátor, ani třeba přesné místo, tak deník "něco" nabídne, operátor si "něco" vybere, kontrolou to projde a přitom by takové spojení mělo být neplatné.